Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní konference Flying for Students

Mezinárodní konference Flying for Students

Kdy 9. březen 2018 - 10. březen 2018 Společenské akce
10 světových řečníků přednášejících o nejžhavějších tématech v oboru, více jak 12 workshopů vedených známými leteckými společnostmi a až 450 účastníků, kteří se mohou stát těmi nejlepšími v oboru. To vše je Flying for Students.
Akci zahájí Susan Yingová, která pracovala u společnosti Boeing na pozici ředitelky výzkumu nových technologií. Kromě jiného byla u vývoje úspěšného vojenského transportního letounu C-17 Globemaster III. Vysoké inženýrské pozice zastávala rovněž v NASA, ve které se zároveň dostala do finálního výběru astronautů. V současnosti pracuje pro čínského výrobce letadel COMAC a je zároveň prezidentkou Mezinárodní rady leteckého inženýrství a vědy.

Program rovněž nabídne vystoupení Justina Hughese, jehož kariéra v britském Královském letectvu (RAF) vyvrcholila jeho působením na postu zástupce velitele akrobatické skupiny Red Arrows.

Nenechte si ujít Jana Jurka, který po emigraci v roce 1968 pracoval jako inspektor ICAO a později se stal viceprezidentem Qatar Airways pro letový provoz.

Dalším z přednášejících je leader a manažer Breitling Jet Teamu, Jacques Bothelin. Je jedním z nejzkušenějších akrobatických pilotů na světě. Nalétal přes 11 500 hodin na 145 typech letadel a vystupoval na 2800 představeních v 25 zemích. Dále se představí Roland Vermeiren, prezident světové AerospaceMedicalAssociation, který také působí již více než 20 let jako předseda lékařské rady Eurocontrolu a 3x za sebou byl zvolen prezidentem ESAM.

V panelové diskuzi vystoupí špičkoví čeští piloti. Plukovník Jaroslav Míka byl vynikajícím velitelem 211. taktické letky vyzbrojené letouny JAS-39 Gripen a nyní se věnuje řízení bojové připravenosti a výcviku nových stíhacích pilotů českého letectva. Kapitán Ivo Kardoš je současným display pilotem Gripenu.

Worskhopy jsou jednou z klíčových částí F4S. Vedené experty z našich partnerských organizací, vám dají představu, jaké je to pracovat pro některé z nejznámějších společností v oboru letectví. Vybírat si bude možné například z aktivit připravených organizací Eurocontrol, Řízením letového provozu ČR, nebo firem ABS Jets či Aero Vodochody.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 2. 2018

Ubytování a restaurace v okolí