Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady 2018

Kdy 30. srpen 2018 - 2. září 2018 Festivaly
Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018, který proběhne 30.8. – 2.9.2018 právě v Poděbradech, představí jednu z ikon české hudební scény i dvorního skladatele světoznámého režiséra Luca Bessona. Čechomor zahájí celý festivalový program hudební a filmovou lahůdkou.
Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc nadšených fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost zhlédnout na třicet koncertních vystoupení, fotografické výstavy, desítky workshopů a filmových projekcí, nejmodernější herní technologie a také další doprovodný program. Stejně jako v minulém ročníku, je i v roce 2018 ústředním tématem festivalu filmová hudba, přičemž každý z večerů bude ve znamení jednoho velkého filmového koncertu.

Festival přinese hned v úvodu (čtvrtek 30. srpna) mimořádný zážitek v podobě kombinace živého koncertu dnes již legendární kapely Čechomor a paralelní velkoplošné projekce unikátního filmového projektu Rok ďábla režiséra Petra Zelenky v originálním koncertním pojetí za doprovodu symfonického orchestru a s projekcí nejlepších scén z filmu. Snímek z roku 2002 si získal srdce diváků i filmových kritiků a umístil se v první desítce nejnavštěvovanějších filmů roku a získal i řadu prestižních filmových ocenění. Jeho tvůrci získali 7 Českých lvů!
 
Páteční večer (31.8.) bude věnován profilovému koncertu českého hudebního skladatele
Ondřeje Soukupa, držitele dvou ocenění Český lev za hudbu ke snímkům Nejasná zpráva o konci světa a Tmavomodrý svět. Mimo již zmiňovaných filmů, zazní za doprovodu symfonického orchestru suity z jeho nejslavnějších titulů - Oscarem oceněného snímku Kolja, Vratné láhve, Lída Baarová, Requiem pro panenku či Akumulátor 1. Na pátek je připravena projekce oblíbené pohádky pro celou rodinu - Ať žijí duchové. Klasické promítání pohádky, jejíž děj provází písničky z pera Jaroslava Uhlíře s texty Zdeňka Svěráka, bude zpestřeno hudebním překvapením. Festival bude probíhat nejen v koncertní hale, ale i v lázeňském parku, kde je program zdarma.

Sobotní (1.9.) festivalové odpoledne bude patřit také tanci, a to v pořadu Hvězdy StarDance tančí na filmové melodie. Choreografie Jana Ondera připravená speciálně pro SOUNDTRACK Poděbrady bude doprovázena melodiemi ze slavných filmů, jako jsou Hříšný tanec, Shrek nebo Pomáda. Originálním tanečním příběhem provedou tanečníci a slavné osobnosti ze StarDance. Vedle Jana Ondera to bude například Dana Batulková, Kateřina Baďurová, Veronika Lálová, Michal Padevět a další.

Sobotní večer (1.9.) přenese návštěvníky festivalu do světa sci-fi a napětí, a to díky hlavní zahraniční hvězdě, kterou bude pro rok 2018 Francouz Eric Serra.
 
Jsme nadšeni z toho, že můžeme navázat na minulý ročník a představit českému publiku další megahvězdu světové filmové hudby. V roce 2018 budeme mít tu čest přivítat hudebního skladatele Erica Serru, který stojí za soundtrackem k jednomu z nejzásadnějších sci-fi filmů vůbec – k Pátému elementu nebo hollywoodskému blockbusteru – James Bond: Zlaté oko”, říká Michal Dvořák, zakladatel a ředitel festivalu SOUNDTRACK Poděbrady.
 
Eric Serra předvede v rámci sobotního večerního programu ambiciózní show plnou projekcí, světelných efektů a samozřejmě hudby, se kterou sbírá úspěchy po celém světě. Mimo již zmíněné tituly zazní v Česku poprvé živě melodie z filmů Brutální Nikita, Leon, Podzemka, Artur a Minimojové, Magická hlubina nebo Lucy.

Českou tvorbu - pohádku S čerty nejsou žerty režiséra Hynka Bočana, mohou diváci prožít v neděli (2.9.) odpoledne. Bude uvedena na velkém plátně za doprovodu symfonického orchestru, který naživo provede nejen hlavními melodiemi filmu, ale vytvoří i mnoho dalších zvukových efektů jako cinkání zlaťáků, zvuk pekla a dalších.

Závěrečný koncert festivalu bude věnován letošní herní novince, jednomu z největších a nejdražších českých projektů všech dob - Kingdom Come: Deliverance. Soundtrack z počítačové hry, která se odehrává v Českých zemích v neklidných časech po smrti Karla IV., si budou diváci moci vychutnat v koncertním provedení naživo spolu s video scénami ze hry, a prožít tak příběh hlavního hrdiny Jindřicha znovu a jinak. Středočeská centrála cestovního ruchu, která festival podporuje, v červenci vydala také speciální mapu, jejíž předlohou je právě příběhová počítačová hra na hrdiny Kingdom Come: Deliverance.

Hlavní hudební program festivalu již tradičně doplní aktraktivní program pro všechny věkové kategorie - filmové projekce, workshopy a obsáhlý doprovodný program, který bude přístupný zdarma na poděbradské kolonádě a v lázeňském parku.
 
O festivalu
Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy umění, multimedia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech hudby v interaktivní zážitek. Festival podobného zaměření v České republice dosud neexistuje. Jeho významným přínosem pro veřejnost je také bohatý kulturní a doprovodný program zdarma.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 8. 2018
3.11.
28.12.
Martin Němec - výstava Sýýýr

Martin Němec - výstava Sýýýr

Poděbrady, Střední Čechy
24.12.
Půlnoční pod širým nebem v Poděbradech

Půlnoční pod širým nebem v Poděbradech

Poděbrady, Střední Čechy
1.10.
30.4.
Zimní prohlídky na zámku Radim

Zimní prohlídky na zámku Radim

Radim, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Diamant bar & club

Diamant bar & club

Poděbrady, Střední Čechy
Bistro a Grill Sotto Ponte v Poděbradech

Bistro a Grill Sotto Ponte v Poděbradech

Poděbrady, Střední Čechy
Pension Rondel v Poděbradech

Pension Rondel v Poděbradech

Poděbrady, Střední Čechy
Restaurace Klíček - zdravá restaurace

Restaurace Klíček - zdravá restaurace

Poděbrady, Střední Čechy