Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní festival divadelních škol Setkání/Encounter

Mezinárodní festival divadelních škol Setkání/Encounter

Kdy 17. duben 2018 - 21. duben 2018 Festivaly
Již po 28se uskuteční Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, jehož pořadatelem je Janáčkova akademie múzických umění v Brně. Letošním tématem je Losing ground.

SETKÁNÍ/ENCOUNTER je mezinárodní festival divadelních škol s více než pětadvacetiletou tradicí. Jedinečnost festivalu spočívá v tom, že hlavní organizátory tvoří studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Letošním tématem je Losing ground. Divadlo je živý organismus. Vyvíjející se s příchodem každé nové generace divadelních tvůrců, majících potřebu vlastní, autentické tvorby. Akcentují jiná témata, volí jiné divadelní prostředky, poetiku,…přirozeně. Se změnou společenské atmosféry a rétoriky se mění i divadlo. Ztráta schopnosti vést kultivovaný dialog ve veřejném prostoru, stavění pomyslných i zcela hmatatelných zdí mezi kulturami a náboženstvími ukazují hlavní podstatu divadla – místa pro diskuzi, střet názorů, svobodné vyjádření a jejich reflexi.

Myšlenka samotného festivalu vznikla z potřeby zakladatelů SETKÁNÍ/ENCOUNTER setkávat se s dalšími divadelními profesionály a studenty divadelních škol a vytvořit z města Brna centrum kulturního dění. Tato přehlídka se stává každým rokem prestižnější, především díky bohaté účasti studentských souborů divadelních škol ze všech koutů světa.

Do Brna pravidelně míří divadelníci ze zemí Visegrádské čtyřky a také sem již zavítaly soubory z Jižní Koreje, Kolumbie, Filipín, Spojených států amerických, Íránu a mnoha dalších zemí.

Celý popis
Naposledy změněno: 14. 2. 2018

Ubytování a restaurace v okolí