Úvod > Aktivity & akce > Akce > Sedmičky Josefa Lady

Sedmičky Josefa Lady

Kdy 15. listopad 2017 9:00 - 8. duben 2018 20:00 Lidová řemesla a trhy
Výstava nesoucí název Sedmičky Josefa Lady bude uvedena k příležitosti 130. výročí narození a 60. výročí úmrtí tohoto velikána českého výtvarného umění. Je největší přehlídkou Ladovy tvorby po deseti letech v Praze. Výstava je prodloužena do 8.4.2018.
Galerie Tančící dům prodlužuje výstavu Sedmičky Josefa Lady do 8. 4. 2018. Výstava, která je největší přehlídkou Ladovy tvorby v Praze za posledních deset let, bude prodloužena z důvodu velkého zájmu návštěvníků. Expozici doposud navštívilo více než 40 000 lidí a proběhlo zde na 30 komentovaných prohlídek. Ve čtyřech patrech Tančícího domu je možné zhlédnout celkem 400 umělcových děl, některá z nich poprvé od roku 1957. Výstava zobrazuje nejznámější Ladovy obrazy, ilustrace, tvorbu pro děti, interaktivní exponáty i umělcovy osobní věci. Vystavená díla jsou zapůjčena z osmi muzeí, galerií a od soukromých sběratelů.

Galerie Tančící dům společně s rodinou Josefa Lady připravila k 130. výročí narození a 60. výročí úmrtí tohoto významného českého umělce výstavu s názvem Sedmičky Josefa Lady. Výstava přinese obsáhlý vhled do malířovy tvorby i osobního života. Ve čtyřech patrech Tančícího domu bude vystaveno na 400 děl, některá z nich poprvé od roku 1957. Expozice zobrazí nejznámější Ladovy obrazy, ilustrace, dětskou tvorbu, interaktivní exponáty i umělcovy osobní věci. Výstava Sedmičky Josefa Lady je největší přehlídkou Ladovy tvorby v Praze za posledních deset let.

V prvním patře a druhém podzemním podlaží Tančícího domu budou k vidění Ladovy obrazy. První podzemní podlaží představí tvorbu pro děti včetně dětské ilustrace, promítání pohádek a řady interaktivních exponátů. V přízemí galerie budou vystaveny osobní věci Josefa Lady včetně jeho pracovny a rodokmenu. Expozice představí i méně známou tvorbu Josefa Lady, především z oblasti karikatury a ilustrace.

Kurátory výstavy jsou Lev Pavluch, Jana Sommerová, Jindřich Ulrich a Josef Lada, vnuk malíře Josefa Lady.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2018

Ubytování a restaurace v okolí