Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cyklohráčkem do muzea v Lužné u Rakovníka a Hornického skanzenu Mayrau

Cyklohráčkem do muzea v Lužné u Rakovníka a Hornického skanzenu Mayrau

Kdy 14. červenec 2018 9:00 - 22. červenec 2018 19:00 Historické a vojenské akce
Každý víkend jezdí z Prahy na Okoř a do Slaného rodinný výletní vlak Cyklohráček přestavěný na velké pojízdné hřiště. O víkendech 14., 15. a 21., 22. července 2018 se však mimořádně vydá kvůli opravě tratě do Lužné u Rakovníka do železničního muzea a také do Hornického skanzenu Důl Mayrau
Výluka na trati znamená zpravidla komplikace, ale tentokrát je to příležitost pro nový dobrodružný výlet vlakem Cyklohráčkem, který je přizpůsobený pro děti jako velká herna na kolejích.

Dopoledne do Lužné, odpoledne na Mayrau

Do železničního muzea v Lužné u Rakovníka pojede ranní Cyklohráček, který vyráží z Pražského hlavního nádraží 9:03. Z Hostivice nepojede tradičně do Slaného, ale do Kladna a dále směrem na Stochov, Nové Strašecí, Řevničov a Lužnou u Rakovníka, kde najdete přímo u nádraží krásné železniční muzeum. 

Odpolední Cyklohráček, který jede 12:58 z Prahy hlavního nádraží, pojede mimořádně do Hornického skanzenu Důl Mayrau. Bohužel není v provozu vlečka, po které může jet vlak až do skanzenu, proto cestující doveze na zastávku Kladno-Švermov, kde na cestující počkají bezplatné autobusy do skanzenu.  Na celé odpoledne bude ve skanzenu připraven program a zpět do Prahy se vydá Cyklohráček v 17:33.

Detailní jízdní řády a bližší informace k akci najdete s blížící se první jízdou na facebookovém profilu Cyklohráčku a na webových stránkách Pražské integrované dopravy.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 7. 2018

Ubytování a restaurace v okolí