Úvod > Aktivity & akce > Akce > Komentovaná vycházka po Malostranském hřbitově - lékaři a lékárníci

Komentovaná vycházka po Malostranském hřbitově - lékaři a lékárníci

Kdy 18. únor 2018 14:00 - 16:00 Historické a vojenské akce
Spolek Malostranský hřbitov zve na další komentovanou vycházku po této památce, a to s průvodkyní Gabrielou Kalinovou. Vycházka je zaměřená primárně na lékaře a lékárníky, ale návštěvníci se dozvědí také zajímavosti z historie památky.
Malostranský hřbitov na Smíchově byl původně založen jen k pohřbívání obětí morových epidemií. Za vlády Josefa II. však byla rušena pohřebiště uvnitř městských hradeb a smíchovský morový hřbitov tak od roku 1786 začal sloužit i obyvatelům Malé Strany a Hradčan. Po téměř sto letech však přestává vyhovovat podmínkám rozvíjejících se čtvrtí a je proto roku 1884 zrušen.

Na počátku 20. století hrozí památce celková likvidace, které zabránila intervence Klubu za starou Prahu a umělců Jakuba Arbesa, Aloise Jiráska a Maxe Švabinského. Přesto se však hřbitov nezachoval do dnešních dní celý.Ze známých osobností na hřbitově spočívají stavitelé Krištof a Kilian Ignác Dienzenhofferové, malíř Adolf Kosárek, rodina Mánesů, rodina sochařů Platzerů, hudebníci Václav Tomášek, Giovanni Punto, Jan Vitásek, Josef Hrabě či spisovatel Gustav Pfleger-Moravský.
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 1. 2018
27.10.
31.3.
Bruslení na zimním stadionu Nikolajka

Bruslení na zimním stadionu Nikolajka

Praha 5, Praha
17.11.
17.2.
Inwald - Příběh zlíchovské sklárny

Inwald - Příběh zlíchovské sklárny

Praha 5, Praha
23.11.
31.3.
Zimní Kayak Beach Bar

Zimní Kayak Beach Bar

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí