Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jiří Brdečka 100 let - Od Limonádového Joa k zázrakům animace

Jiří Brdečka 100 let - Od Limonádového Joa k zázrakům animace

Kdy 16. prosinec 2017 9:00 - 1. duben 2018 17:00 Výstavy
Mimořádná retrospektivní a interaktivní výstava je věnovaná Jiřímu Brdečkovi, jedné z nejvýraznějších osobností českého filmu, autorovi či spolutvůrci scénářů ke snímkům Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Tajemství hradu v Karpatech či Císařův pekař a Pekařův císař.
Mimořádná retrospektivní a interaktivní výstava probíhá od 16. 12. 2017 do 1. 4. 2018, denně od 9 do 17 hod. na Chvalském zámku v Praze.

Výstava je věnovaná jedné z nejvýraznějších osobností českého filmu, mj. autorovi či spolutvůrci scénářů ke snímkům Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Tajemství hradu v Karpatech nebo Císařův pekař a Pekařův císař. Letos na Štědrý den by se scenárista, režisér, kreslíř a publicista Jiří Brdečka dožil 100. narozenin.

Výstava je pojatá jako rekonstrukce světa jeho dětství, mládí, života a inspiračních zdrojů. Návštěvníky zasvětí do světa westernů, uvidíte obrazy, barrandovské dekorace a kostýmy z filmů. Výstava potěší i děti přibližně od pěti let. Její součástí totiž jsou i multimediální a interaktivní instalace M.Trnky, vnuka Jiřího Trnky. Vidět zde bude možné například repliku Saloonu a přestřelku kovbojů z Limonádového Joa či výjevy z Tajemství hradu v Karpatech.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 3. 2018

Ubytování a restaurace v okolí