Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jarní prázdniny - exkurze na Letišti Václava Havla Praha

Jarní prázdniny - exkurze na Letišti Václava Havla Praha

Kdy 4. únor 2019 11:00 - 17. březen 2019 15:00 Akce pro děti
Individuální exkurze budou postupně vypsány na všechny termíny jarních prázdnin v době od 4. 2. – 17. 3., nejen o víkendy, ale i ve všední dny. Vždy budou v době , kdy je na ploše A 380.
 Najdete zde zejména Trasu 2, která je i pro menší děti a dále Trasu 5 s prohlídkou hangáru, kde se opravují letadla ( od 10 let).

Ve dne jarních prázdnin jsou připraveny exkurze každý den v dopoledních i odpoledních hodinách. Při prohlídce projdou návštěvníci také bezpečnostní kontrolou, stejně jako cestující před nástupem do letadla a dále se již budou projíždět po letištních plochách a sledovat odbavení letadel, starty a přistání poblíž dráhy, nakládání zavazadel a zboží.

Všechny exkurze je nutné na daný termín předem rezervovat prostřednictvím online formuláře.

Na začátku exkurze projdou návštěvníci také bezpečnostní kontrolou, stejně jako cestující před nástupem do letadla.
 
Nejnavštěvovanější jsou tyto trasy:
 
Trasa 2
Fandíte letadlům? Vydejte se na prohlídku největšího letiště v ČR. Čekají vás letouny na ranveji i naší jedinečnou záchrannou techniku v krátké návštěvě exkteriéru nejmodernější požární stanice v ČR.

Na prohlídku letiště v části Jih a Sever, Cargo zóna se vydáte vyhlídkovým autobusem. Zhlédnete odbavení letadel před startem a po přistání a uvidíte také navádění letadel na stání.

V rámci exkurze budete pozorovat starty a přistání u dráhy a seznámíme vás i s technickým zázemím letiště. Neuteče vám ani prohlídka interiéru a zejména techniky Záchranné požární stanice letiště.

Trasa 5 
Prohlídka  hangáru společnosti Czech Airlines Technics potrvá zhruba 30 minut. Seznámíte se s prováděním údržby letadel, revizí a potřebných kontrol. Z několika málo metrů uvidíte např. otevřené motory, zblízka podvozky letadel a další zajímavé činnosti. Při prohlídce hangáru platí výslovný ZÁKAZ FOTOGRAFOVÁNÍ.

Následně vás vyzvedne autobus a projedete se po ploše letiště, kde zhlédnete odbavení letadel před startem i po přistání. Dostanete se do blízkosti vzletové a přistávací dráhy, kde budete moci sledovat starty a přistání letadel skutečně zblízka.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 1. 2019

Ubytování a restaurace v okolí