Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hudba v refektáři

Hudba v refektáři

Kdy 12. duben 2012 19:30 - 21:00 Hudební a divadelní akce
Karel Valter – traverso, Cilka Valter - barokní housle, Ilze Grudule – barokní violoncello, Marc Meisel – cembalo
J.S. Bach, C.P.E. Bach, G.P. Telemann Hudba německého vrcholného baroka je tématem koncertu, který Dominikánská 8 uskutečňuje ve spolupráci s prestižním basilejským „Spolkem pro podporu absolventů – Schola cantorum basiliensis“ na poli staré hudby. V průvodním slově se dozvíte o tom, jaký druh hudby bylo možné si vyslechnout v barokních klášterech a jakou roli kláštery sehrály na poli mezinárodní kulturní komunikace v dobách, kdy ještě neexistovala televize, rádio ani internet.

„Verein zur Förderung von Basler Absolventen auf dem Gebiet der Alten Musik“ je spolek basilejských občanů, kteří se rozhodli podporovat činnost mladých nadaných hudebníků vyškolených na světově proslulém institutu pro interpretaci a výzkum staré hudby. Podílejí se na pořádání koncertů v Basileji, Magdeburgu, Berlíně a nyní i v Praze a na produkci hudebních nahrávek. Basilej má v mecenášství dlouholetou a slavnou tradici. Podpora Paula Sachra zde např. za druhé světové války zachránila mnoho skladatelů, mezi nimi i Bohuslava Martinů, stala se podnětem ke kompozici řady děl. Starat se o své město a podporovat kulturu zde patří k povinnostem lidí, kteří finančně prosperují a z takovýchto zdrojů zde byla např. nedávno financována i zbrusu nová moderní hudební knihovna.

Hudebníci účinkující na koncertě jsou nejen skvělými komorními hráči, ale vynikají ještě v celém spektru dalších činností. Karel Valter je tak nejen vynikající flétnista, ale také úspěšný dirigent a vyhledávaný hudební režisér, Marc Meisel hraje nejen na cembalo, ale i varhany a je pořadatelem koncertní řady, Ilze Grudule zase právě pracuje na výzkumném projektu týkajícím se doposud neznámého italského skladatele Cossoniho. Večerní pokladna od 18:30, rezervace mailem nebo telefonem. Více info na webových stránkách.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 2. 2012

Ubytování a restaurace v okolí