Úvod > Aktivity & akce > Akce > Holašovický Stonehenge - slavnosti slunovratu a keltská ohňová noc

Holašovický Stonehenge - slavnosti slunovratu a keltská ohňová noc

Kdy 23. červen 2018 14:00 - 24. červen 2018 2:30 Historické a vojenské akce
Slavnosti slunovratu a keltská ohňová noc v Holašovicích. Netradiční hudební nástroje a hudba, keltové, koně, posilňující nápoj, stavba keltské máje, workshopy, za menhir zapadající slunce, ohňová show a mnoho dalšího. Akce se bude konat až v roce 2018, v roce 2017 je zrušena.
V návaznosti na vybudovaný holašovický Stonehenge se skupina nadšenců kolem stvořitele této pozoruhodnosti rozhodla při příležitosti každoročního letního slunovratu pořádat tyto slavnosti. Během jejich konání se převléknou do vlastnoručně vyrobených věrných kopií oděvů pěších i jízdních keltských bojovníků a vyzbrojeni zbraněmi tehdejších válečníků pobaví diváky ukázkami svých dovedností. Rovněž předvedou historickou ruční techniku manipulace s obřími balvany a podobné zajímavosti. Nechybí samozřejmě zábava pro děti ani projížďky na koních.

Slavnosti slunovratu a keltská ohňová noc v Holašovicích. Netradiční hudební nástroje a hudba, keltové, koně, posilňující nápoj, stavba keltské máje, workshopy, za menhir zapadající slunce, ohňová show a mnoho dalšího.
 
Doprovodný program: soutěže pro dospělé a děti, projížďky na koních, dobový kolotoč pro děti, workshop hry na djembe, bubnování pro děti, diskuze na téma vliv hudby a zvuku na člověka, malování keltských barev na obličej, zdvihání Obelixova kamene - chůze na dálku s kamenem, házení sekyrou.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 5. 2017
26.7.
28.7.
Selské slavnosti Holašovice 2019

Selské slavnosti Holašovice 2019

Jankov, Jižní Čechy
21.12.
30.4.
Hokej - budějcký fenomén (90 let ligového klubu)

Hokej - budějcký fenomén (90 let ligového klubu)

České Budějovice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí