Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival ledových soch v Galerii Harfa 2018 - výstava ledových soch
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> LP_Ondrej_Bens_pri_praci.jpg "> Denisa_Domanská_s_veverkou_z_Doby_ledové_.jpg "> Miroslav_Bobek_a_lední_medvěd_.jpg "> Mamut_.jpg
27.1.
28.1.
+ Přidat foto

Festival ledových soch v Galerii Harfa 2018 - výstava ledových soch

Kdy 27. leden 2018 - 28. leden 2018 Festivaly
Loni jste mohli spatřit ledové dvojníky státníků, v tomto roce vás čekají ledové kopie světových velkoměst a jejich nejslavnější stavby. Nahlédněte do ledového království a na vlastní oči se přesvědčte o tom, jak se chladné kvádry pod rukama sochařů přeměňují v umělecká díla.
Festival ledových soch je největší akcí svého druhu pořádanou v České republice a na střeše nákupního centra Galerie Harfa se letos uskuteční už posedmé. Fantazii se meze nekladou a je jen na umělcích, jak si s tématem poradí.

Letos poprvé si ledoví sochaři musí poradit se zobrazením neživých objektů. 10 sochařů v průběhu víkendu z ledových kvádrů v nadživotní velikosti ztvární skvosty světových metropolí. Můžete být svědky, jak se za pomocí motorových pil, seker, sekáčků a dlátek z ledu stávají skutečná sochařská díla. Na střeše Galerie Harfa na vás čekají celá panoramata proslulých velkoměst i nepřehlédnutelné dominanty. Nechte se překvapit - třeba uvidíte poprvé na vlastní oči pařížskou Eiffelovku, londýnský Big Ben nebo šikmou věž v Pise. To vše na jednom místě během jediné chvíle. Kdy se vám to ještě poštěstí?!

Slavnostní vyhlášení o nejlepší 3 sochy, které vybírají diváci hlasováním v průběhu celého víkendu, se uskuteční v neděli 28.1.2018 od 14 hodin. Sochy budou na střeše nákupní galerie k vidění do jejich „rozpuštění“ (cca 10-14 dní, dle klimatických podmínek).
 
Nezapomenutelným zážitkem je samotná tvorba ledových soch. Přímo na místě můžete nahlédnout pod ruce mistrů svého oboru a sledovat, jak se ledová masa mění v umělecké dílo. Nezapomeňte se zapojit do hlasování o nejkrásnější sochu, možná zvítězí právě ta, která se vám bude líbit nejvíc. Vítězné exponáty budou představeny v neděli odpoledne.
 
Zpříjemněte si víkendové nákupy návštěvou jedinečně výstavy. Ledové sochy si můžete prohlédnout, až do jarní oblevy! Každý z ročníků je věnován jednomu konkrétnímu tématu.

Pokud chcete zažít opravdu aktivní den, doplňte nakupování a prohlídku ledových soch o aktivní sport na kluzišti PRE ARENA, kde si můžete i zapůjčit brusle.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 1. 2018
14.11.
15.12.
Něco za něco

Něco za něco

Praha 8, Praha
1.12.
28.2.
Kluziště v Galerii Harfa

Kluziště v Galerii Harfa

Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí