Úvod > Aktivity & akce > Akce > 25. Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest 2018
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> 4.jpg
15.3.
23.3.
+ Přidat foto

25. Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest 2018

Kdy 15. březen 2018 - 23. březen 2018 Festivaly
25. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha, který přináší v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitní projekce a slavné hosty. Přitahuje každý rok početnější publikum všech věkových kategorií a vzbuzuje zájem domácí kritiky a tisku, stejně jako místních distributorů.

Už po 25. proběhne Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest. Febiofest každoročně nabízí ty nejlepší filmy z prestižních festivalů celého světa – oceněné snímky z Berlína, Cannes, Benátek, Toronta, San Sebastianu a dalších „áčkových“ festivalů včetně několika filmů nominovaných na Oscara. V roce 2018 uvidíte přes 160 celovečerních filmů v 15 sekcích. V Praze se uskuteční více než 450 projekcí. Do regionů se přehlídka vydá od 26. března do 21. dubna. Snímky promítané většinou v české premiéře tak budou uvedeny v dalších 16 městech.

Promítat se bude v multikinech CineStar Praha - Anděl a na Černém Mostě i v kině Národního filmového archivu Ponrepo a poprvé i v mobilním kině na Václavském náměstí, kde by se mělo začít promítat již několik dnů před oficiálním zahájením festivalu.

V rámci Febiofestu se opět uskuteční soutěž amatérských krátkých snímků s názvem I ty jsi filmařem! Téma letošního ročníku zní Nechte se unést. Zúčastnit se této soutěže může kdokoliv. Limitem je pouze dodržení technických požadavků a stopáže filmu, která je od jedné do tří minut. Filmy mohou být natočeny na jakékoliv zařízení.

Vzhledem k jubileu nabídne sekce Best of deset nejoblíbenějších filmů uvedených od založení Febiofestu v roce 1993. Budou mezi nimi Lola běží o život Toma Tykwera, Mulholland Drive Davida Lynche či Pianista Romana Polanského.

Novinkou jsou divácké akreditace - třídenní, pětidenní či devítidenní.

Už počtvrté budete moci v rámci festivalu zažít večery s názvem Culinary Cinema. Jde o filmové projekce spojené s vybranými večeřemi, které tentokrát připraví šéfkuchaři Radek Fichtner (hotel Augustine) a Radek Raditsch (restaurace Kampa Park). Od 16. do 18. března si tak můžete dát snímek Paříž počká debutující režisérky Eleonor Coppoly, v hlavní roli s Diane Lane, film dánského dokumentaristy Rasmuse Dinesena Michelinské hvězdy: příběhy z kuchyně, který nahlíží na každodenní život kuchařských superstar, nebo Bitvu kuchařů čínského režiséra Yip Wai Mana z prostředí street food kuchařů. Vždy po projekci v CineStar Praha – Anděl pro vás bude připravena originální filmová večeře v restauraci Delight v hotelu andel´s by Vienna House Prague.

Na festival letos dorazí představitel Mycrofta Holmese - Mark Gatiss -, který představí novinku BBC s homosexuální tématikou s názvem Queers.

Mezinárodní filmový festival Praha – FEBIOFEST byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO. Začínal jako akce pořádaná téměř bez peněz, ale s nadšením pro přátele a filmové fanoušky, se během let proměnil ve velký filmový festival, který si ale stále zachovává svůj původní profil a cíl: všechno pro diváka.

Během posledních let uvedli osobně své filmy na Febiofestu takoví slavní tvůrci jako například Nanni Moretti, Geraldina Chaplin, Peter Weir, Olivier Assayas, Richard Lester, Roman Polanski, Volker Schlöndorff, Bruno Dumont, István Szabó, Tsai Ming-Liang, Tom Tykwer, Hal Hartley, Andrej Končalovskij, Armin Mueller Stahl, Nikita Michalkov, Carlos Saura, Bruno Ganz nebo Claudia Cardinale.

V roce 2017 na Febiofest zavítalo přes 65 tisíc návštěvníků, festival uvedl celkem 155 snímků z 55 zemí.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 2. 2018

Ubytování a restaurace v okolí