Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dny otevřených dveří Agentury pro evropský globální navigační satelitní systém

Dny otevřených dveří Agentury pro evropský globální navigační satelitní systém

Kdy 16. listopad 2018 - 17. listopad 2018 Společenské akce
V pátek 16. listopadu a v sobotu 17. listopadu bude ústředí Agentury pro evropský globální navigační satelitní systém (GSA) v Praze již čtvrtý rok po sobě otevřeno pro veřejnost.
Jedná se o jedinečnou příležitost získat zasvěcený pohled na služby Evropského globálního navigačního družicového systému (GNSS) a lidi, již za nimi stojí.

Součástí Českého vesmírného týdne 2018 budou i dny otevřených dveří v GSA, které vám dají možnost prožít cestu družic Galileo od vypuštění na raketě z Kourou ve Francouzské Guyaně až k uvedení do provozu a poskytování služeb, jež využívají občané a podniky po celém světě. Je to příležitost dozvědět se více o tom, co Evropská unie dělá v oblasti vesmírné a satelitní navigace, jaká je role GSA a jak satelitní navigace ovlivňuje náš každodenní život.

Program zahrnuje vzrušující semináře a vesmírné workshopy, soutěže a kvízy, program pro školy a další zábavné vzdělávací aktivity!

Navštivte nás a doprovoďte satelity Galileo na oběžnou dráhu, udělejte si selfie ve vesmíru, vyzkoušejte přistání s letadlem používajícím EGNOS nebo zažijte záchrannou operaci s pomocí programu Galileo a vyhrajte skvělé ceny!

Těšíme se na vás v naší pražské centrále.
 

Program

Pátek, 16. listopadu: Den školní docházky

V 9:00 a následně v každou celou hodinu začíná seminář "Satelitní navigace + Evropa = GSA" určený pro předem zaregistrované školy.
 
V pátek se nekonají žádné semináře pro veřejnost, ale jste zváni připojit se k dalším aktivitám.
 
Sobota, 17. Listopadu
 
10.00: Od startu až do provozu
11.00: Co je satelitní navigace?
14.00: Co je GSA?
15.00: Aplikace družicové navigace
16.00: Satelitní navigace + Evropa = GSA (v angličtině)
17.00: GSA a Česko

Den otevřených dveří GSA nabídne řadu zábavných aktivit. Návtěvníci všech věkových kategorií se dozví více o vesmíru, Evropské unii a satelitní navigaci.

Zhlédnout můžete:
 
Semináře o vesmíru: Navštivte rozmanité a podnětné přednášky o vesmíru a satelitní navigaci, vedené českými experty i odborníky z GSA!
 
Vytvoření vlastního satelitu: Postavte si svůj vlastní satelit a srovnejte ho se skutečným.
 
Přistání s programem EGNOS: Je to vaše příležitost zažít, co znamená být pilotem. Pokuste se přistát letadlo s pomocí služby EGNOS.
 
Následujte Galileo: Nenechte si ujít šanci dozvědět se víc o satelitech a Galileu.
 
Zkušenosti s virtuální realitou: Zažijte záchranu vrtulníkem z moře nebo vrcholku hory pomocí Galilea a Egnosu – evropských satelitních navigačních systémů. To vše díky virtuální realitě.
 
Vesmír a umění: Na vesmír můžeme nahlížet mnoha způsoby. Zkuste třeba kreslit telefonem pomocí satelitů Galileo a aplikace Painted Earth!
 
Kvízový koutek: Satelitní navigace a Evropa už po Vaší návštěvě GSA nebudou skrývat žádné tajemství. Budete si moct zkusit náš kvíz a vyhrát drobné předměty na památku.
 
Foto koutek: Udělejte si selfie ve vesmíru!
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 11. 2018
13.1.
29.12.
Trhy na Heřmaňáku

Trhy na Heřmaňáku

Praha 7, Praha
22.8.
6.1.
Koudelka: Invaze 68

Koudelka: Invaze 68

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí