Úvod > Aktivity & akce > Akce > Divadlo Činema uvádí: Chacha Chichi

Divadlo Činema uvádí: Chacha Chichi

Kdy 13. leden 2018 15:00 - 14. leden 2018 17:00 Hudební a divadelní akce
Dětský kabaret o počátcích kinematografie. Uvidíte, jak se stavělo první kino, jak vypadal první film a nebudou chybět akrobatické kousky, groteska a tvůrčí dílna.
Divadlo Činema přijíždí opět do Pidivadla a s ním přijíždí Josef Šváb Malostranský a Jan Kříženecký, čeští průkopníci kinematografie. Budeme vám vyprávět jejich příběh. Byli odvážní a popostrčili filmové umění v jeho prvních krůčcích. Šváb je humorista, vtipálek a slavný pražský kabaretiér. Jan je nesmělý architekt a nadšenec pro fotografii. Píše se rok 1897 a Jan Kříženecký kupuje od bratří Lumiérů kinematograf a staví na pražském Výstavišti kino. Tím začíná velké dobrodružství. Je totiž potřeba natočit filmy, které by se mohly promítat! Diváci jsou netrpěliví. Jak vznikaly první české grotesky jako Výstavní párkař a lepič plakátů, Smích a pláč nebo Dostaveníčko ve mlýnici? Čeká vás hudba, akrobacie, filmová projekce a interaktivní dílna!

Inscenace má charakter filmového kabaretu. Je doplněno živou hudbou a filmovými groteskami. Po skončení programu navazuje interaktivní dílna, která dětem přiblíží principy filmového gagu.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí