Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den otevřených dveří u pražských hasičů 2017

Den otevřených dveří u pražských hasičů 2017

Kdy 13. říjen 2017 Akce pro děti
Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy se i letos připojuje k celostátní akce Den požární bezpečnosti, která letos připadá na pátek třináctého. Vybrané pražské hasičské stanice otevřou své dveře veřejnosti. Proč se akce koná v pátek? Protože podle statistik vzniklo nejvíce požárů v roce 2016 v pátek.
Akce je především věnována problematice bezpečného provozu komínů, tepelných spotřebičů a zařízení pro detekci oxidu uhelnatého. Dozvíte se, jak často musíte čistit spalinovou cestu, co je detektor plynu, detektor kouře a zda ho musíte mít doma. Hasiči zodpoví vaše nejrůznější otázky týkající se požární prevence ve vašem domě nebo bytě.

V roce 2016 na území hl. m. Prahy vzniklo celkem 2025 požárů se škodou téměř 330 milionů korun. Požáry si vyžádaly v přímé souvislosti s požárem 10 lidských životů a 109 osob se u požárů zranilo.  V soukromé domácnosti vznikl vloni požár 458krát!

Navštivte  v pátek 13. října 2017 sedm stanic HZS hl. m. Prahy, kde si můžete prohlédnout hasičskou techniku a věcné prostředky zásahových hasičů a zároveň získat odpověď na otázky týkající se požární prevence.

Celý popis
Naposledy změněno: 12. 10. 2017

Ubytování a restaurace v okolí