Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cyklovlak Brdy z Prahy do Březnice

Cyklovlak Brdy z Prahy do Březnice

Kdy 24. březen 2018 - 28. říjen 2018 Sportovní akce
Víkendový turistický vlak „Cyklo Brdy“ jezdí každý víkend z Prahy do Březnice po trase Praha hl.n. – Beroun – Příbram – Březnice a zpět. Spoj vyjíždí z Prahy v 8:46 a v Březnici zastaví přesně o dvě hodiny později. Na zpět souprava vyráží v 17:23 a na hlavní nádraží v Praze vás doveze v 19:15.
Příbram nebo Jince jsou ideálními výchozími místy pro výjezd do naší nejmladší chráněné krajinné oblasti Brdy. Zdatnější cyklisté, kterým nedělá problém ani několik desítek kilometrů dlouhá vyjížďka, se odtud mohou vydat prakticky ke všem lákadlům Středních Brd. Z Prahy bude vlak odjíždět v 8:46, do Březnice přijede v 10:46, v opačném směru bude odjíždět v 17:23 a zpět do Prahy dorazí v 19:15.

Vlak s rozšířenou přepravou kol má tyto zastávky: Praha hl. n. – Praha-Smíchov – Beroun – Zdice – Jince – Příbram – Březnice a zpět.

Příjemná je návaznost příjezdu vlaků na Brdský turistický autobus z Příbrami, spojující největší město Příbram s místní částí Březové Hory, a dalšími nástupními místy do Brd: Orlovem, Kozičínem a Podlesím. Stačí tedy pohodlně nastoupit do vlaku a dorazit skutečně až k cedulkám CHKO Brdy. V klidu, beze stresu a bez auta.
 

Tip na brdský cyklovýlet

Cyklistům, kteří se ještě nerozhodli, kam se v Brdech vypravit, nabízí České dráhy tip na cyklovýlet: z Příbrami přes zámeček Tři Trubky k Padrťským rybníkům a přes vrchol Praha zpět. Délka je celých 40 km, trasa vhodná zejména pro horská kola.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2018

Ubytování a restaurace v okolí