Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pískoviště 2019 v Písku

Pískoviště 2019 v Písku

Kdy 10. květen 2019 9:00 - 12. květen 2019 16:00 Festivaly
Letní turistická sezóna v Písku začíná – přijeďte si hrát s pískem! Obří pískové sochy budou v Písku stavěny v roce 2019 již potřinácté. Letošní Pískoviště bude ve znamení hrdinů a hrdinství.

Letošní Pískoviště (v minulých letech Cipískoviště) bude ve znamení hrdinů a hrdinství. Vybrali jsme několik zastavení, která jsou věnovaná hrdinům z Písku. Osoby a osobnosti, které vnímáme jako malé kluky a holky. V ulicích města tak bude možné potkat děti – budoucí i současné malé hrdiny. Hrdinové se totiž mohou skrývat v každém z nás, v každém dítěti. Víte, co v budoucnu dokáže malý Fráňa Š.? Kateřina N.? Otakar Š.? Dáša Š.? Jindra Š. Baar, Otík Š. nebo vy? Jak tito hrdinové vidí svět a svou budoucnost?

Pískoviště 2019 dá prostor a svobodu tvořit umělcům z různých koutů světa, z Písku a z okolí, lidem a zájmovým skupinám které mají chuť tvořit a stát se součástí festivalu v ulicích Písku, udělat si svůj festival a užít si ho. Sochy z písku, závody dračích lodí, site specific projekt v okolí Domu U Koulí, divadelní představení na hrdinská témata, řeka jako tok inspirace a příběhů a mnoho dalšího.

Na okrajích Písku pak děti mohou absolvovat Pochod pohádkovým lesem či se podívat na soutěž lodních modelářů. Přijďte si do Písku užít 3 dny zábavy pro celou rodinu!

Celý popis
Naposledy změněno: 2. 4. 2019

Ubytování a restaurace v okolí