Úvod > Aktivity & akce > Akce > Čertovy proudy - Devils Extreme Race 2018

Čertovy proudy - Devils Extreme Race 2018

Kdy 24. srpen 2018 10:00 - 26. srpen 2018 17:00 Sportovní akce
Na legendárních Čertových proudech se pojede mistrovství Evropy a finále evropského poháru v extrémním kajakingu. Mezinárodní závod v disciplínách slalom, sprint, kajak-cross a team race, to je závod Devils Extreme Race.
Letos se opět otevírají stavidla Lipenské přehrady pro otevřené mistrovství ČR a Evropy Devils Extreme Race 2018. Sjezd rozbouřených peřejí, Čertových proudů, vysokého stupně obtížnosti pod hrází lipenské přehrady patří na konci srpna k tradičním výzvám pro české vodáky.

Divoké a romantické území vzniklo rozpukáním a erozí částí mohutné Čertovy stěny, která se tyčí nad řekou. Řečiště je zaplněno mohutnými balvany s charakteristickými erozními projevy jako vymleté "obří hrnce" v balvanech. V minulosti se tady valily v době jarního tání divoké masy vody přes mohutné balvany. Dnes zde neprotéká mnoho vody, protože většina je jí vedena podzemním kanálem z Lipenské vodní nádrže k vyrovnávací nádrži Lipno II. Více vody tudy proudí pouze při jejím vypouštění z přehrady nebo při vodáckých závodech. Jedná se o nejtěžší dostupný přírodní rafting v ČR. Hodnocení obtížnosti Čertových proudů je WW 4 až 6.
 

Program závodů


Čtvrtek
15:00 – 16:00 Volný trénink a jezdění
20:00 Sud piv zdarma a rozehřívací večírek

Pátek
15:00 – 18.00 Volný trénink a ježdění
18:00 – 23:00 Registrace a vydávání čísel
20:00 Koncerty
21:00 Meeting a bezpečnostní pokyny pro závodníky

Sobota
8:30 Registrace závodníků před hotelem "Kilián"
9:15 Meeting pro závodníky Kvalifikace na parkovišti před hotelem "Kilián"
9:30 Start kvalifikace
11:45 Meeting pro závodníky Kayak crossu na Schodech
12:00 Start Kayak crossu (nejlepších 32 z kvalifikace)
17:00 Meeting pro závodníky Dam to dam pod hrází na slalomové trati
17:15 Start závodu Dam to dam
21:00 Vyhlášení vítězů a předání prize money
22:00 Turnaj v páce
20:00 - ??? Winners (and loosers) party a koncerty

Neděle
11.00 Týmový závod
 

Čertovy proudy jen jednou v roce

Jednou v roce teče v tomto nádherném koutu Jižních Čech několik dní voda v jinak prázdném korytě a tak zde mají své závody slalomáři, sjezdaři, raftaři a freestylisté, vedle kterých se do peřejí vydávají stovky pádlerů na raftech, kajacích a singlech. Přehrada vypouští vodu šest dní místo tří a zvedne se i objem z dvaceti kubických metrů na třicet, což se rovná třetímu povodňovému stavu.

Start závodů proběhne v Loučovicích u mostu k papírně. Zázemí závodů a kempoviště bude tradičně na fotbalovém hřišti v Loučovicích. Stejně jako v minulých letech čeká na závodníky netradiční start, stejně jako nové tratě a pravidla. Velká voda je zaručena, stejně jako zázemí závodů s kempovišti a tradiční sobotní párty. Zázemí a kancelář závodu je umístěna nedaleko startu, v obci Loučovice, na fotbalovém hřišti, kde mohou kempovat a parkovat jak jezdci, jejich týmy, tak i návštěvníci, a to od pátku do neděle. Pro všechny je přichystán doprovodný program. Samozřejmostí je i závěrečná tombola a slavnostní vyhlášení vítězů. Na sobotní party vystoupí místní rockové kapely.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 8. 2018
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky hradu Rožmberk

Zimní prohlídky hradu Rožmberk

Rožmberk nad Vltavou, Šumava
1.1.
Novoroční výstup na Stezku korunami stromů

Novoroční výstup na Stezku korunami stromů

Lipno nad Vltavou, Šumava
22.12.
Zdobení stromečku s lišákem Foxem na Lipně

Zdobení stromečku s lišákem Foxem na Lipně

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí