Úvod > Aktivity & akce > Akce > Benešovský běžecký festival

Benešovský běžecký festival

Kdy 10. září 2017 Sportovní akce
Závody Benešovské juniorky pro běžce od tří do 18 let, Běh maminek a hospodyněk, Minimaraton, charitativní Běh pro Matyáše a hlavní závod Benešovská desítka čekají na účastníky čtvrtého ročníku Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF), který se uskuteční 10. září v Benešově u Prahy.

Počet účastníků sportovní akce každoročně roste a organizátoři věří, že se jim letos podaří překonat magickou hranici 1 000 běžců.
 
Benešovská juniorka
Jako první odstartují v 8:30 hodin na benešovském Masarykově náměstí závody Benešovské juniorky. Pro běžce od tří do 18 let jsou připraveny tratě od 150 do 1 000 metrů. Loni je zdolalo rekordních 570 závodníků. Podaří se letos tento počet pokořit? Přispět by k tomu mohla i tradiční soutěž škol nazvaná „Nesedíme, Neležíme, BĚŽÍME“, v níž se bude soutěžit o 10 nejlepších výsledků žáků školy. Pokud škola postaví 10 skvělých běžců, může tuto soutěž vyhrát. Školy budou soutěžit také o největší počet zúčastněných žáků a o putovní pohár. Nově organizátoři vyhlásili soutěž tříčlenných týmů mládeže do 18 let na čtyřkilometrové trati Minimaratonu (podmínkou je minimálně 1 dívka v týmu) – vítězem se stane družstvo s nejnižším součtem časů. „Je to ideální soutěž pro střední školy, které proti základním školám mají handicap v počtu běžců,“ upozornil Luděk Procházka. Závody Benešovské juniorky jsou současně čtvrtým závodem seriálu Běžec Podblanicka – GEUS JUNIOR CUP. Atmosféru soutěží škol umocní vyhlášení výsledků a předání pohárů přímo v den závodu po doběhu Benešovské desítky.
 
Běh maminek a hospodyněk
Také letos dostanou příležitost proběhnout se benešovským náměstím maminky a hospodyňky – jedinou podmínkou je kuchyňská zástěra jako součást jejich sportovního oblečení. Vítány jsou i tradiční doplňky v podobě vařečky, síťovky… Na trať dlouhou 650 metrů účastnice vyrazí v 10:40 hodin.
 
Minimaraton
Závod na čtyři kilometry bude odstartován v 12:10 hodin. Hodnotit se budou výsledky mužů a žen v šesti věkových kategoriích.
 
Charitativní Běh pro Matyáše
Výtěžek z letošního charitativního běhu, který odstartuje v 12:15 hodin, dostane Matyáš Kolman z Benešovska. Roční chlapec se od narození pere se zdravotním handicapem – rozštěpem páteře a hydrocefalem. K životu potřebuje spoustu zdravotnických a rehabilitačních pomůcek. Nemůže dělat to, co ostatní miminka, ale statečně bojuje, stejně jako jeho blízcí. Těžký úděl nemá nikdo nést sám – tak poběžte pro Matyáše! Charitativní běh je pořádán ve spolupráci s benešovským nadačním fondem Zlatá hvězda.
 
Benešovská desítka
Hlavní závod mužů a žen na trati dlouhé 10 kilometrů odstartuje v 13:10 hodin. Závodníci si změří síly v deseti kategoriích. Mezi pět nejlepších mužů a žen v absolutním pořadí budou rozděleny prize money v celkové výši 15 000 korun. Výsledky se budou započítávat do seriálu Běžec Podblanicka a v rámci hlavního závodu „Benešovské desítky“ se opět uskuteční běžecké derby Benešov – Vlašim.
 
On-line přihlašování na sport-reg.cz končí 3. září, pak bude možné se přihlásit ještě od 7. do 9. září v registračním stanu na Masarykově náměstí v Benešově a v den startu v benešovské ZŠ Karlov. Registrace a výdej čísel u dětí končí 30 minut před startem dané kategorie, u „Desítky“ a minimaratonu 60 minut před startem. Pořadatelé doporučují využít on-line registraci, která urychlí výdej čísel a čekání účastníků.
 

Celý popis
Naposledy změněno: 14. 7. 2017
19.9.
1.2.
Šetlík pro MUD v Benešově

Šetlík pro MUD v Benešově

Benešov, Střední Čechy
1.4.
30.9.
Týnec 100x jinak

Týnec 100x jinak

Týnec nad Sázavou, Střední Čechy
27.3.
Bratři Ebenové - Čas holin

Bratři Ebenové - Čas holin

Benešov, Střední Čechy
21.2.
Historie dobývání zlata v Jílovém

Historie dobývání zlata v Jílovém

Týnec nad Sázavou, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí