Sledujte speciály Kudy z nudy a nechte se inspirovat!

Aktuality celá ČR

Blížící se zajímavé akce

Zahájení provozu Kina Atlas

Pražské kino Atlas začne 21. března znovu promítat. Nabídne především artový a dokumentární program. Zvětšená kavárna Atlas rostlin bude i další malou scénou. Vznikne zde také Galerie Karla Vachka s permanentní výstavu jeho obrazů a s dalším využitím při premiérách, pro přednášky nebo workshopy.
Praha 8, Praha

Jednodenní výstava rukopisu Švejka

Nenechte si ujít unikátní výstavu rukopisů Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války a Vepřová historie od Jaroslava Haška. Letos uplyne 140 let od jeho narození a také uplynulo 100 let od jeho smrti.
Praha 6, Praha

Světový den vody v plzeňském Techmania Science Centre

Dne 22. 3. 2023 vás zveme do Techmania Science Center na tematický Světový den vody. Voda je základem života na Zemi a tak jsme pro Vás a vaše žáky připravili speciální program.
Plzeň 3, Plzeňský kraj

Veletrh Zemědělec na Výstavišti Lysá nad Labem – jaro 2023

Oslava prvních jarních dnů proběhne od 22. do 26. března na lyském výstavišti. Již 55. pokračování této největší zahrádkářské, zahradnické a zemědělské události, představuje pádný důkaz o všeobecné oblibě této akce mezi všemi odborníky i širokou veřejností.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Vyšehradská setkávání – otevření nové stálé expozice

Prezentace představí výsledky soutěže na novou stálou expozici v Gotickém sklepu a vítězný návrh od Roháč Stratil architektonický ateliér.
Praha 2, Praha

Divadelní a taneční festival Bazaar 2023

Závěr března už začíná tradičně patřit nezávislé scéně progresivních umělců ze střední a východní Evropy. Devátý ročník tanečního a divadelního Bazaar Festivalu se uskuteční ve dnech 23. až 26. března na vícero místech v Praze a ponese výraznou stopu estonských tvůrců.
Praha 3, Praha

Jarní veletrh Sběratel

Originální dopis pro otce Freddie Mercuryho, možnost nakoupit vzácné známky, pamětní tisícikorunu, mince nebo bankovky od prodejců z celé Evropy, nacenění vlastních sbírek. To vše nabídne jarní veletrh Sběratel, který se bude konat od 24. do 25. března v hotelu Olympik Praha.
Praha 8, Praha

110. výročí tragédie Hanče a Vrbaty

Letos uplyne 11é let od závodu na padesát kilometrů, při kterém v Krkonoších tragicky zahynul náš tehdy nejúspěšnější sportovec Bohumil Hanč a jeho přítel Václav Vrbata.
Vítkovice, Liberecký kraj

Nové články na Kudy z nudy

Kameny zmizelých v Poličce

Kameny zmizelých, jinak také Stolpersteine, jsou dlažební kostky s mosazným povrchem vsazené do chodníku, jež mají připomínat osudy těch, kteří byli zavražděni v koncentračních táborech. Polička postupně instaluje 33 kamenů v upomínku těm, kteří byli z města odvedeni a již nikdy se domů nevrátili.
Polička, Pardubický kraj

Summer Camp – florbal

Příměstský Summer Camp je již tradiční záležitostí a letos poprvé bude více zaměřen na florbal. Těšit se můžete na bohatý program: spousta florbalu, ostatních sportů, hraní her, venkovní aktivity, výlety a mnoho dalšího. Neváhejte a přidejte se k nám!
Praha 12, Praha

Husitská mohyla v Hořicích

V Hořicích najdete na jih od nádraží Husitskou mohylu neboli Mohejlík v podobě husitského válečného vozu. Je připomínkou místa, kde se konala v roce 1423 bitva.
Hořice, Královéhradecký kraj

Velikonoce na Bukovanském mlýně

Široká nabídka aktivit pro Vás i Vaše děti. V restauraci můžete ochutnat vynikající tradiční velikonoční speciality, ale i výborná jídla ze stálého jídelního lístku.
Bukovany, Jihomoravský kraj

Restaurant Waldeska

Waldeska se zaměřuje na poctivou českou kuchyni. Nachází se v srdci Vršovic na Koh-i-nooru. Svůj název hrdě nese po jednom z nejvýznamnějších průmyslníků své doby, Jindřichu Waldesovi.
Praha 10, Praha

Fenomén Foglar

Přijďte do Institutu Paměti národa na besedu s Prof. Pavlem Hoškem Ph.D.
Pardubice, Pardubický kraj

Léto na nádvoří

Cyklus letních vystoupení pod širým nebem s názvem Léto na nádvoří si pro vás letos připravil koncert, divadlo s cimbálovkou a koštem vína a závěr bude patřit stand-up show.
Kroměříž, Zlínský kraj

Proměny krajiny údolí Labe

Přednáška doc. Mgr. Pavla Rašky, Ph.D. a Mgr. Viléma Zábranského, Ph.D o Labském údolí v Českém středohoří, které je jedinečným krajinným fenoménem.
Ústí nad Labem-město, Ústecký kraj