100 tipů, kam jít na procházku v Praze

Aktuality Celá ČR

Blížící se zajímavé akce

Řípská pouť 2024

Přijďte se pobavit na Řípskou pouť pod slavným Řípem. I letos bude 26. 4.2024 – 28. 4.2024 plná atrakcí, stánků a skvělých programů.
Krabčice, Ústecký kraj

Noční prohlídka v Mořském světě

Mořský svět je ideální místo pro prožití rodinného výletu. A to nejen ve dne, ale také večer! Každý poslední pátek v měsíci se zde koná noční prohlídka!
Praha 7, Praha

Zahradnické trhy v Kuksu

Zahradnické trhy nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, ovocných stromků, skalniček, kaktusů a doplňkového tematického zboží.
Kuks, Královéhradecký kraj

Světozor Dvacet

V dubnu kino Světozor oslaví 20 let novodobé historie provozu třídenní přehlídkou filmů, které jsou v české distribuci opomíjené, ale o to víc je stojí za to vidět. Kromě filmového programu rozzáří schodiště u pokladny nová světelná instalace. Oslavy proběhnou od 26. do 28. dubna.
Praha 1, Praha

City Nature Challenge 2024

V pátek 26. dubna 2024 startuje už 7. ročník mezinárodní přírodovědecké výzvy City Nature Challenge. Cílem projektu je ukázat, že i příroda ve městech může být unikátní a bohatá, a je potřeba ji chránit.
Praha 1, Praha

Jan Žižka 600 let

Hrdina a boží bojovník nebo padouch, mordýř a násilník? V Galerii Stará radnice v Táboře bude k 600. výročí úmrtí husitského vojevůdce Jana Žižky otevřena výstava Jan Žižka 600 let. Výstava potrvá od 26. 4. 2024 do 11. 5. 2025.
Tábor, Jihočeský kraj

Sochy z písku v Lednici 2024

V Lednici na Moravě můžete navštívit výstavu soch z mořského písku. Letos výstava začíná již v pátek 26. dubna 2024 a potrvá do konce října.
Lednice, Jihomoravský kraj

UmTrh na Palachově náměstí

UMtrh je nejen umělecký rukodělný trh s malým street food festivalem, ale hlavně je synonymem relax zony v centru Prahy.
Praha, Praha

Nové články na Kudy z nudy

Otevírání studánek aneb putování za studánky

Klub rodáků a přátel města Nového Jičína ve spolupráci se SVČ Fokus Nový Jičín pořádá 13. ročník výletu studánkovou trasou.
Nový Jičín, Moravskoslezský kraj

Týden pro klima 2024

Multižánrový festival, jehož cílem je upozornit na změny klimatu, se uskuteční od 3. do 9. června v mnoha českých městech a obcích. Přijď na swap rostlin, piknik, přednášku, debatu, nebo promítání ve svém nejbližším okolí!
Praha, Praha

Vítání jara s Motorrafany v Bruntále

Již po patnácté přivítají motorkáři jaro na náměstí Míru v Bruntále.
Bruntál, Moravskoslezský kraj

Hradecký slavík

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s r.o. a Hudební mládež Hradec Králové vyhlašují XXXVIII. ročník soutěže ve zpěvu národních písní "HRADECKÝ SLAVÍK".
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Skokani na slavnostech v Korunní pevnůstce

Skokani Olomouc se zúčastní Májové slavnosti v Korunní pevnůstce, která se odehraje 1. května.
Olomouc, Olomoucký kraj

Vítání jara s Motorrafany v Bruntále

Vítání jara pro všechny s duší motorkáře se strojem i bez, bez rozdílu stáří, kubatury, vyznání či stylu se koná již po 15.

Dětský den na motokárách

Kart Centrum Radotín pořádá Dětský den, který se samozřejmě ponese v duchu motokár, ale na své si přijdou dospělí a dokonce i ti co ještě nedosáhnout na pedály dětské motokáry – dvoumístná motokára od 100 cm!
Praha 5, Praha

Komentovaná prohlídka Národopisného muzea s výtvarnou dílnou pro dospělé

Zpestřete si víkendové dopoledne a navštivte komentovanou prohlídku Národopisného muzea spojenou s výtvarnou dílnou, která napodobuje techniku tzv. podmaleb na skle.
Praha 5, Praha