Neobjevené skvosty lákají k výletům

Aktuality Celá ČR

Blížící se zajímavé akce

Farmářské trhy na Tyláku

Trhy na Tylově náměstí zahájily sezónu 6. března 2023. Farmářské trhy na Tyláku jsou místem, kde můžete od pondělí do pátku koupit lahodné farmářské produkty výrobců a pěstitelů z celé České republiky.
Praha 2, Praha

Vlak Lemkin 2024

Vlak Lemkin opět vyráží na koleje. Čtyři speciálně upravené vagóny nabídnou unikátní interaktivní výstavu, která představí program k historii a prevenci genocidního násilí a také prostřednictvím fotografií Antonína Kratochvíla připomene 30 let od genocidy ve Rwandě.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Transatlantic Kafka – panelové diskuse a přednášky k výročí spisovatele

V roce stého výročí úmrtí Franze Kafky představí projekt Transatlantic Kafka inovativní, inspirativní a aktuální panelové diskuse a přednášky zaměřené na tohoto významného spisovatele.
Praha 1, Praha

Český hrdina

Premiéra pohybové satiry Český hrdina divadelního souboru Farma v jeskyni, která se zaměřuje na současné a palčivé téma dezinformací a politického marketingu. Pohyb, slovo, živá hudba, dynamika, energie, nadsázka. To všechno v sále DOX+.
Praha 7, Praha

HaDivadlo slaví 50 let

Brněnské HaDivadlo se ocitá v půl století dosavadní existence. Přidejte se k některé z událostí, kterými divadlo oslaví toto významné výročí.
Prostějov, Olomoucký kraj

Valašské kumštování 2024

Zveme všechny příznivce dobrého umění a kvalitní muziky do Valašských Klobouk na Dolní náměstí, řezbáři, sochaři, malíři, keramici a další výtvarníci budou od 19. do 22. června 2024 tvořit svá díla pro potěšení návštěvníků Valašského kumštování.
Valašské Klobouky, Zlínský kraj

Vivat Messi

Ve středu 19. června se v Divadle Hybernia uskuteční premiéra představení Vivat Messi. Představení pro děti starší deseti let a jejich rodiče je příběh o odhodlání, vůli a o tom, jak je důležité mít v dětském věku svého hrdinu a jít za svým snem.
Praha 1, Praha

KoresponDance v Novém Městě na Moravě

Festival KoresponDance se vůbec poprvé představí v Novém Městě na Moravě, kde organizátoři navázali spolupráci s Horáckou galerii.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Nové články na Kudy z nudy

Napoleonské slavnosti Plzeň – Křimice 2024

Již potřetí se v Křimicích můžete na chvilku vrátit do doby Napoleona, projít si historické vojenské ležení, zahrát si dobové hry, shlédnout soutěže vojáků a jezdců a nejen před bitevní ukázkou se občerstvit u stánků s jídlem, kávou a vínem.
Plzeň 5-Křimice, Plzeňský kraj

iQlandia – Interaktivní výstava na zámku v Doksech

Interaktivní výstava exponátů iQlandia vás přesvědčí, že věda je zábava! Přijďte si užít zábavu a vědu v jednom.
Doksy, Liberecký kraj

Ve znamení kalicha – za dob husitských

Vydejte se 5. – 6. července na hrad Točník, kde se uskuteční akce Ve znamení kalich – za dob husitských. V bohatém programu spatříte příjezd Jana Žižky z Trocnova, husity, křižáky, rytíře a zbrojnoše. Dále vás pobaví šermíři, herci i kejklíři, tanečnice, kati či hudebníci.
Točník, Středočeský kraj

Divadlo: The Naked Truth

Divadlo pod širým nebem v zámeckém parku v Doksech. Komedie pro ženy, o ženách, kterou samozřejmě měli vidět i muži, pokud ovšem nemají strach.
Doksy, Liberecký kraj

Den otevřených dveří v Galerii umění Karlovy Vary

České umění 20. století a výstava Vladimíra Nováka jako inspirace pro tvůrčí výtvarné dílny a hry. Komentovaná prohlídka, koncert, divadelní představení. Pořádáno ve spolupráci se ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary-Rybáře, ZUŠ Antonína Dvořáka a za podpory Statutárního města Karlovy Vary.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Anine Neergaard

Galerie 4 zve na výstavu kreseb norské výtvarnice do Klubu G4.
Cheb, Karlovarský kraj

Roxy Doksy

10. ročník multižánrového hudebního festivalu se uskuteční v sobotu 29. června od 17 hodin opět na nejkrásnější pláži Máchova jezera, pláži Klůček. Letos v žánru funku, pop-rocku s hosty z celé republiky.
Doksy, Liberecký kraj

Benefiční koncert v Poličce

Sborový koncert pražského ženského sboru Foerstrovo komorní pěvecké sdružení. Na koncertě zazní díla českých i zahraničních sborových autorů. Výtěžek koncertu bude věnován na podporu Centra duševního zdraví Svitavy.
Polička, Pardubický kraj