Turistické novinky 2023

Aktuality celá ČR

Blížící se zajímavé akce

Staročeská maškara – masopust ve Vítanově a Stanu

Masopustní průvod maškar z Hlinecka je zapsán do seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO. Pokud chcete vidět originální masky laufra, pána, slaměných, kobylek, kominíků, židů či rasů, pak neváhejte a zůčastněte se jedné z nejlepších obchůzek – v obcích Vítanov a Stan.
Hlinsko, Pardubický kraj

Jilemnická 50

O2 Jilemnická 50 seriálu Stopa pro život zve na závody v běžeckém lyžování pro širokou veřejnost. Startovním místem jsou Horní Mísečky v Krkonoších. Závod je veřejný, startují registrovaní i neregistrovaní závodníci.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Zimní festival vína Němčičky – otevřené sklepy

Vinné sklepy budou otevřeny od 10:00 hod. do 19:00 hod., vychutnáte si skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní místní pochutiny. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
Němčičky, Jihomoravský kraj

Lešetínský Fašank ve Zlíně

Zveme vás na tradiční masopustní veselici v centru Zlína s vystoupením hudebních a folklorních souborů, průvodem masek, zabijačkou, ukázkou lidových řemesel, atrakcemi pro děti apod. Lešetínský Fašank se koná na třech ulicích; Lešetín I, Lešetín II a Kvítková.
Zlín, Zlínský kraj

Dračí čarodějné pohádkové prohlídky hradu a zámku Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína hned vedle městečka Libáň. V zimě však své brány neuzavírá a vítá všechny návštěvníky, a to každou sobotu, neděl i o prázdninách a svátcích.
Staré Hrady, Královéhradecký kraj

Co.Con v Depo 2015 – plzeňský festival her, komiksů a cosplay

Přijďte 28. ledna 2023 do DEPO2015 a zažijte den plný komixových hrdinů, hraní a skvělých zážitků!
Plzeň, Plzeňský kraj

Prohlídky hradu Kašperk s kastelánem

Jedinečná příležitost poznat v zimě hrad Kašperk se naskytne o víkendu 28. a 29. ledna 2023, kdy můžete přijít na mimořádnou prohlídku hradu s kastelánem.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Aristokracie – začátek konce

Vzdělávací okruh Aristokracie: začátek konce nabízí pohled do života a osudů posledních majitelů veltruského panství.
Veltrusy, Středočeský kraj

Nové články na Kudy z nudy

Komentované prohlídky Medúzária – expozice medúz v Zooparku Chomutov

Chomutovský zoopark otevřel zcela novou expozici. Chová sto šedesát medúz osmi druhů. Zoopark v láká na komentované prohlídky medúzária, a to od 9:00 do 16:00. Konají se po celý víkend – začínat budou vždy v celou hodinu, konkrétně v 9.00, 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.
Chomutov, Ústecký kraj

Kroužky Duhová školka – Povídálek – logopedická přípravka pro děti

Kroužek je zaměřen na rozvoj komunikačních schopností, prevenci vzniku poruch řeči a prevenci vzniku čtenářských obtíží.
Praha 10, Praha

Cestovatelská beseda – Jižní Afrika, Namibie, Lesotho, Svazijsko

Máte duši cestovatele? Rádi poznáváte nová místa? A co takhle prozkoumat Afriku, aniž byste museli cestovat tisíce kilometrů daleko. Stačí dojít na Cestovatelskou besedu zaměřenou na Jižní Afriku, Namibii, Lesotho a Svazijsko.
Kunovice, Zlínský kraj

Rukodělný kurz macramé svícen

Jste výtvarně založení? A víte co je to technika macramé? Ať už s ní zkušenosti máte či ne – pro vás všechny je určen Rukodělný kurz macramé svícen.
Kunovice, Zlínský kraj

Košt pálenek v Kunovicích

Chcete vědět, kde narazíte na různé druhy křišťálově průzračných moků z trnek, durancií, meruněk, hrušek, jablek, oskeruší, špendlíků a dalších ovocných směsí na jednom místě? No přece na Koštu pálenek v Kunovicích!
Kunovice, Zlínský kraj

Masopust v Horním Maršově

Srdečně zveme na zábavu, hody a veselici, společně uděláme řádnou taškařici. A to vše v sobotu 18.2.2023 od 11:30 do 19:00 na DOTEKu v Horním Maršově.
Horní Maršov, Královéhradecký kraj

Fašank v Kunovicích

Ostatky, šibřinky, voračky, končiny.....víte co všechna tato slova označují? No přece náš tradiční fašank. A těšit se na něho můžete i v Kunovicicích!
Kunovice, Zlínský kraj

Hokejové derby Vsetín – Zlín

Přijďte si v pondělí 30. ledna od 17:30 hodin užít parádní hokejový zážitek na zimní stadion Na Lapači a ukažme společně Zlínu, jak se fandí!  
Vsetín, Zlínský kraj