100 tipů, kam jít na procházku v Praze

Aktuality Celá ČR

Blížící se zajímavé akce

Flora Olomouc 2024

Největší svátek květin aneb mezinárodní květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc 2024.
Olomouc, Olomoucký kraj

Řípská pouť 2024

Přijďte se pobavit na Řípskou pouť pod slavným Řípem. I letos bude 26. 4.2024 – 28. 4.2024 plná atrakcí, stánků a skvělých programů.
Krabčice, Ústecký kraj

Noční prohlídka v Mořském světě

Mořský svět je ideální místo pro prožití rodinného výletu. A to nejen ve dne, ale také večer! Každý poslední pátek v měsíci se zde koná noční prohlídka!
Praha 7, Praha

Zahradnické trhy v Kuksu

Zahradnické trhy nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, ovocných stromků, skalniček, kaktusů a doplňkového tematického zboží.
Kuks, Královéhradecký kraj

Světozor Dvacet

V dubnu kino Světozor oslaví 20 let novodobé historie provozu třídenní přehlídkou filmů, které jsou v české distribuci opomíjené, ale o to víc je stojí za to vidět. Kromě filmového programu rozzáří schodiště u pokladny nová světelná instalace. Oslavy proběhnou od 26. do 28. dubna.
Praha 1, Praha

City Nature Challenge 2024

V pátek 26. dubna 2024 startuje už 7. ročník mezinárodní přírodovědecké výzvy City Nature Challenge. Cílem projektu je ukázat, že i příroda ve městech může být unikátní a bohatá, a je potřeba ji chránit.
Praha 1, Praha

Jan Žižka 600 let

Hrdina a boží bojovník nebo padouch, mordýř a násilník? V Galerii Stará radnice v Táboře bude k 600. výročí úmrtí husitského vojevůdce Jana Žižky otevřena výstava Jan Žižka 600 let. Výstava potrvá od 26. 4. 2024 do 11. 5. 2025.
Tábor, Jihočeský kraj

Sochy z písku v Lednici 2024

V Lednici na Moravě můžete navštívit výstavu soch z mořského písku. Letos výstava začíná již v pátek 26. dubna 2024 a potrvá do konce října.
Lednice, Jihomoravský kraj

Nové články na Kudy z nudy

Muzeum umělecké litiny Komárov

Neodmyslitelnou kapitolou dějin komárovských železáren byla produkce umělecké a stavební litiny, jíž se proslavily jako vůdčí podnik v zemi. 31 ks odlitků z podnikové vzorkovny železáren vytvořilo základ expozice muzea.
Komárov, Středočeský kraj

Geopark Brd a Podbrdska

Geopark Brd a Podbrdska na dole Vojtěch v Hornickém muzeu Příbram představuje 20 velkorozměrových vzorků místních typických hornin a geologických zvláštností z různých období starohor a prvohor. Geopark bude slavnostně otevřen 18. 5. 2024.
Příbram, Středočeský kraj

Slavnostní otevření Geoparku Brd a Podbrdska

Hornické muzeum Příbram v sobotu 18. května slavnostně otevře Geopark Brd a Podbrdska na dole Vojtěch.
Příbram, Středočeský kraj

Otevření hutě Barbora pro veřejnost

V sobotu 4. 5. bude pro veřejnost otevřena Huť Barbora v Jincích.
Jince, Středočeský kraj

Výstava prací Jiřího Sobotky – "Před bouří se skrýt" ve vile Löw-Beer v Brně

Prohlédněte si výstavu Jiřího Sobotky nazvanou Před bouří se skrýt ve vile Löw-Beer na Drobného 22 v Brně. Výjimečnou příležitost k prohlídce představuje vernisáž výstavy ve středu 15. května 2024 od 18 hodin ve schodišťové hale vily. Vstup na vernisáž je volný.
Brno-sever, Jihomoravský kraj

Monster Meeting v O2 areně

Po dvouleté exkluzivní koncertní projekt Monster Meeting se vrací s novou energií. Tato oblíbená koncertní show, známá svým společným vystoupením dvou headlinerů v jeden čas na jednom pódiu, završí své letošní open air turné velkolepým megakoncertem v pražské O2 areně dne 22. listopadu 2024.
Praha 9, Praha

Vojtěch Dyk & D.Y.K. v O2 areně

Kapela D.Y.K. v čele s Vojtěchem Dykem pořádá 27. 11. v pražské O2 areně velkolepou hudební párty.
Praha 9, Praha

Vietnam blízký a vzdálený

Nová výstava v Náprstkově muzeu přibližuje tradiční vietnamskou kulturu a dlouhou historii této země, ale i aktuální moderní Vietnam a příběh početné komunity žijící v České republice. Poznejte historický i současný Vietnam. Výstava potrvá od 30. 4. 2024 do 31. 12. 2025.
Praha 1, Praha