Skvělá místa pro podzimní procházky do přírody

Aktuality celá ČR

Blížící se zajímavé akce

Eurobaseball 2023 – Mistrovství Evropy v baseballu

Mistrovství Evropy v baseballu mužů se bude konat mimo jiné také na pěti stadionech v České republice. Pokud chcete fandit domácím hráčům, vydejte se na stadion Arrows Park v Ostravě. Finále Mistrovství Evropy se pak odehraje v Brně na stadionu YD Baseball Arena.
Praha 6, Praha

Slavnosti Jablek Nebílovy

Tradiční gastronomická akce propagující produkty nebílovských ovocnářů, regionální produkty i řemesla.
Nebílovy, Plzeňský kraj

75. ročník motocyklových plochodrážních závodů Zlatá přilba

Tradiční plochodrážní závod motocyklů se koná na ploché dráze v Pardubicích – Svítkově. Zlatá přilba je nejstaší plochodrážní závod na světě, jezdí se od roku 1929. Každoročně se Zlaté přilby účastní jezdci světové špičky a nejlepší domácí jezdci.
Pardubice, Pardubický kraj

Schody až nahoru 2023: Zdolej po svých nejvyšší budovu ČR AZ Tower v Brně

Obnovená tradice výběhu na nejvyšší budovu v České republice. Závod je zároveň vypsán jako Mistrovství České republiky v běhu do schodů pro rok 2023. Běží se v budově AZ Tower, která je se svými 30 patry a 700 schody je nevyšší budovou v ČR.
Brno, Jihomoravský kraj

Závod Běchovice-Praha 2023

127. ročník Česká spořitelna Běchovice – Praha silniční běh na 10 km se koná 24. 9. 2023.
Praha 9, Praha

Festival ptactva v Alkazaru

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, RP Střední Čechy – odd. Správa CHKO Český kras a Česká společnost ornitologická vás srdečně zvou na přírodovědnou exkurzi.
Srbsko, Středočeský kraj

Michaelská pouť v Ostrově 2023

Každoroční slavnost na Starém městě ostrovském se letos koná v neděli 24. září
Ostrov, Karlovarský kraj

Zamykání Ostravice

Start pod soutokem řeky Ostravice s řekou Lučinou v Ostravě „U nové loděnice“. Dopoledne zábavný program na lodícha odpoledne volný sjezd řeky do Zabelkova (po dohodě až do polského Zabelkova).
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Nové články na Kudy z nudy

49. mezinárodní filmový festival Ekofilm

49. ročník festivalu je na obzoru! Připravte se na nejstarší filmový festival o životním prostředí v Evropě, který vás zavede do světa špičkových dokumentů, inspirativních workshopů, přednášek a besed s odborníky a osobnostmi z různých oborů. Výjimečný bude i festivalový rodinný den v Zoo Brno.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Trosečníci – recitál František Kostlán

Salónní recitál, kde bude František Kostlán prezentovat album „Trosečníci“, na kterém společně s přáteli nahrál celkem 19 písní.
Praha 7, Praha

Herní víkend na zámku Třebušín

Hry a deskovky.
Třebušín, Ústecký kraj

Nejstarší šperky a ozdoby těla v Národním muzeu

Nejstarší keramická soška na světě – Věstonická venuše, pocházející z mladého paleolitu z období 29–25 tisíc let před naším letopočtem, byla v Národním muzeu naposledy k vidění v roce 2014. Téměř přesně po devíti letech se do Prahy vrací.
Praha, Praha

Kreativní workshop k výstavě Ruce za zády a ticho

Nechte děti zreflektovat vlastní zkušenosti a potřeby z prostředí současného vzdělávání a svobodně se vyjádřit k tomu, jak by škola mohla vypadat.
Praha 3, Praha

Čokoládové Losiny

Čokoládové Losiny aneb Čokoláda v pohybu je festival pro všechny generace. Své umění tu předvádí skvělí cukráři i kuchaři a nechybí bohatá kreativní a pohybová zóna. Letos je tu už 8. ročník. Jan název napovídá, festival se koná ve Velkých Losinách v areálu nedaleko místního zámku.
Velké Losiny, Olomoucký kraj

String Band Pražských Akademiků – Zpívání pod lampou

Nenechte si ujít příležitost zazpívat si společně s bandem české country a folkové hity nebo lidové písně.
Praha 3, Praha

O kousek blíž duši – Jak se podpořit v genderově nevyváženém světě

Co můžeme dělat v rámci běžného dne proto, aby se náš svět, který je tvořen muži pro muže, postupně transformoval na místo, kde je dobře úplně všem?
Praha 3, Praha