Skvělá místa pro podzimní procházky do přírody

Aktuality celá ČR

Blížící se zajímavé akce

Rekonstrukce prvního sestupu do propasti Macochy

Před 300 lety se nechal odvážně spustit na dno propasti Macocha první člověk, provinciál minoritského kláštera v Brně, Lazarus Schopper. Rekonstrukce toho historického sestupu proběhne v sobotu 23. září 2023 od 15 hodin.
Vilémovice, Jihomoravský kraj

Žernosecké vinobraní 2023

Oslava práce vinařů. Stánky, kapely a především burčák a víno.
Velké Žernoseky, Ústecký kraj

Podzimní rovnodennost v Sedlecké katedrále

Nejen v březnu, ale i v září, naše krásná katedrála v den rovnodennosti září. A letos bude zářit ještě o trochu více, protože kromě pozorování podzimních paprsků budete přímo v katedrále moci zažít živé malování Niny Kirk.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Eurobaseball 2023 – Mistrovství Evropy v baseballu

Mistrovství Evropy v baseballu mužů se bude konat mimo jiné také na pěti stadionech v České republice. Pokud chcete fandit domácím hráčům, vydejte se na stadion Arrows Park v Ostravě. Finále Mistrovství Evropy se pak odehraje v Brně na stadionu YD Baseball Arena.
Praha 6, Praha

Slavnosti Jablek Nebílovy

Tradiční gastronomická akce propagující produkty nebílovských ovocnářů, regionální produkty i řemesla.
Nebílovy, Plzeňský kraj

75. ročník motocyklových plochodrážních závodů Zlatá přilba

Tradiční plochodrážní závod motocyklů se koná na ploché dráze v Pardubicích – Svítkově. Zlatá přilba je nejstaší plochodrážní závod na světě, jezdí se od roku 1929. Každoročně se Zlaté přilby účastní jezdci světové špičky a nejlepší domácí jezdci.
Pardubice, Pardubický kraj

Schody až nahoru 2023: Zdolej po svých nejvyšší budovu ČR AZ Tower v Brně

Obnovená tradice výběhu na nejvyšší budovu v České republice. Závod je zároveň vypsán jako Mistrovství České republiky v běhu do schodů pro rok 2023. Běží se v budově AZ Tower, která je se svými 30 patry a 700 schody je nevyšší budovou v ČR.
Brno, Jihomoravský kraj

Závod Běchovice-Praha 2023

127. ročník Česká spořitelna Běchovice – Praha silniční běh na 10 km se koná 24. 9. 2023.
Praha 9, Praha

Nové články na Kudy z nudy

49. mezinárodní filmový festival Ekofilm

49. ročník festivalu je na obzoru! Připravte se na nejstarší filmový festival o životním prostředí v Evropě, který vás zavede do světa špičkových dokumentů, inspirativních workshopů, přednášek a besed s odborníky a osobnostmi z různých oborů. Výjimečný bude i festivalový rodinný den v Zoo Brno.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Trosečníci – recitál František Kostlán

Salónní recitál, kde bude František Kostlán prezentovat album „Trosečníci“, na kterém společně s přáteli nahrál celkem 19 písní.
Praha 7, Praha

Herní víkend na zámku Třebušín

Hry a deskovky.
Třebušín, Ústecký kraj

Nejstarší šperky a ozdoby těla v Národním muzeu

Nejstarší keramická soška na světě – Věstonická venuše, pocházející z mladého paleolitu z období 29–25 tisíc let před naším letopočtem, byla v Národním muzeu naposledy k vidění v roce 2014. Téměř přesně po devíti letech se do Prahy vrací.
Praha, Praha

Kreativní workshop k výstavě Ruce za zády a ticho

Nechte děti zreflektovat vlastní zkušenosti a potřeby z prostředí současného vzdělávání a svobodně se vyjádřit k tomu, jak by škola mohla vypadat.
Praha 3, Praha

Čokoládové Losiny

Čokoládové Losiny aneb Čokoláda v pohybu je festival pro všechny generace. Své umění tu předvádí skvělí cukráři i kuchaři a nechybí bohatá kreativní a pohybová zóna. Letos je tu už 8. ročník. Jan název napovídá, festival se koná ve Velkých Losinách v areálu nedaleko místního zámku.
Velké Losiny, Olomoucký kraj

String Band Pražských Akademiků – Zpívání pod lampou

Nenechte si ujít příležitost zazpívat si společně s bandem české country a folkové hity nebo lidové písně.
Praha 3, Praha

O kousek blíž duši – Jak se podpořit v genderově nevyváženém světě

Co můžeme dělat v rámci běžného dne proto, aby se náš svět, který je tvořen muži pro muže, postupně transformoval na místo, kde je dobře úplně všem?
Praha 3, Praha