Co dělat o víkendu? Kam na výlet?

Aktuality Celá ČR

Blížící se zajímavé akce

Noční prohlídky sedlecké katedrály

Noční prohlídkou sedlecké katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele vás provede kostýmovaný cisterciácký mnich nebo řádová sestra.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Legiovlak 2024

Legiovlak je projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií.
Jince, Středočeský kraj

Festival židovské kultury Ha-Makom v Holešově

V Holešově bude opět probíhat tradiční Festival židovské kultury Ha-Makom. Letošní 24. ročník Festivalu židovské kultury proběhne od 23. do 27. 7. 2024.
Holešov, Zlínský kraj

Svatovítské varhanní večery

V červenci 2024 se uskuteční již 13. ročník prestižního mezinárodního varhanního festivalu v katedrále sv. Víta, který pořádá Metropolitní kapitula u sv. Víta ve spolupráci se Správou Pražského hradu.
Praha 1, Praha

Noční prohlídky sedlecké kostnice

Prostor kaple je osvícen pouze svícemi. Atmosféra jindy rušného turistického místa je naplněna pokorou a otázkami nad konečností lidského života.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Z muzea do depozitáře NTM historickým motorovým vlakem

O prázdninových středách můžete spojit návštěvu našeho největšího železničního muzea v Lužné u Rakovníka s projížďkou historickým vlakem, který vás doveze do Chomutova, kde bude zpřístupněn železniční depozitář Národního technického muzea. Tímto výletním vlakem však můžete navštívit i město Žatec.
Lužná, Středočeský kraj

Hradovánky 2024 na znojemském hradě

Večerní i kostýmované prohlídky, hradní tvoření a šermíři na vás čekají během prázdnin na znojemském hradě.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Noční prohlídka chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře

Chrám svaté Barbory vás zve i o letošních prázdninách pod své klenby, kde budete moci zažít jedinečnou atmosféru večera provoněného kadidlem a osvětleného svíčkami.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Nové články na Kudy z nudy

Jitka Smutná a Rodinná fúze

Večerní posezení s písničkou ve vinném sklípku Vinum Via.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Novorolský rybník

Přírodní koupaliště, Novorolský rybník, naleznete nedaleko města Nová Role, které leží na úpatí Krušných hor nedaleko krajského města, světoznámých lázní Karlovy Vary.
Nová Role, Karlovarský kraj

Letní barokní scéna

Chrudimská beseda zve na tradiční festival, který se uskuteční v termínu 16.–18.8.2024. Přijďte si užít nádhernou atmosféru barokních zpěvoher. Udělejte si radost, odpočiňte si, zapomeňte na starosti všedního života a přijeďte do Chrudimi.
Chrudim, Pardubický kraj

Run Angels

Na Stezce Českem, nebo na světových dálkových trasách můžete narazit na tzv. „TRAIL ANGELS“. jsou to lidé, kteří ve svém volném čase nezjištně pomáhají trekařům na jejich cestě. Poskytnou nocleh, nechají natočit vodu a vůbec pomohou dle svých možností.
Teplice nad Bečvou, Olomoucký kraj

Středověký turnaj v lukostřelbě

Máte přesnou mušku a sílu v pažích? Přijďte si je k nám ověřit na středověký turnaj v lukostřelbě!
Chotěbuz, Moravskoslezský kraj

Zefiro – Čeněk Svoboda

V termínu 18.7.-31.8.2024 vás na Libereckém zámku čekají komentované prohlídky, výstupy na zámeckou věž, koncerty v kapli, letní kino v zahradě, kulturní vystoupení místních umělců před vstupem do zámku i možnost občerstvení.
Liberec, Liberecký kraj

International Wine Tourism Conference – mezinárodní konference vinařského turismu v Mikulově

V Mikulově, jednom z klíčových měst pro vinařský turismus na jižní Moravě, proběhne ve dnech 26. až 27. března 2025 prestižní mezinárodní konference IWINETC (International Wine Tourism Conference).
Mikulov, Jihomoravský kraj

Karlštejn Open by Golf House

Přijďte na turnaj Karlštejn Open by Golf House. Postupný start z jamky č.1 od 9:00.
Liteň, Středočeský kraj