Velikonoce 2023: akce, tradice a zážitky

Aktuality celá ČR

Blížící se zajímavé akce

Farmářské trhy na Tyláku

Trhy na Tylově náměstí zahájily sezónu 6. března 2023. Farmářské trhy na Tyláku jsou místem, kde můžete od pondělí do pátku koupit lahodné farmářské produkty výrobců a pěstitelů z celé České republiky.
Praha 2, Praha

Vstup zdarma do Památníku k výročí narození T. Bati

K příležitosti 147. výročí narození Tomáše Bati je Baťův Památník ve Zlíně otevřen se vstupem zdarma. Pro volné vstupenky však nejdříve směřujte do Infopointu Památníku T. Bati (nám. T. G. Masaryka 2734, Zlín).
Zlín, Zlínský kraj

Juniorský maraton 2023 – active live, happy mind

Juniorský maraton je největší běžecká akce pro studenty středních škol v České republice. V rámci roku 2023 máme v plánu opět rozběhat velké množství žáků.
Praha, Praha

Zelený Raoul a další výtvarné umění v Galerii Tančící dům

Osmadvacet let Zelený Raoul provokoval a komentoval dění české politiky na stránkách časopisu Reflex. Galerie Tančící dům si aktuálně kultovní komiks připomíná výstavou jeho ilustrátora Štěpána Mareše, který s ní zároveň mapuje své třicetileté působení na uměleckém poli.
Praha 2, Praha

Velikonoční koncert Collegium 1704

Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704, které povede dirigent Václav Luks, zahrají v úterý 4. dubna Velikonoční koncert v pražském Rudolfinu. Na programu bude J. D. Zelenka, Missa paschalis a J. S. Bach, Oster-Oratorium.
Praha 1, Praha

Čokoládová tretra 2023

První kolo Čokoládové tretry 2023 ve Vyškově 5. dubna. Patronkou tam bude legendární trojskokanka Šárka Kašpárková. Je na co těšit.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Tržnice Zahrady Čech 2023

35. ročník jarní prodejní výstavy.
Litoměřice, Ústecký kraj

Slavnostní otevření zahrad vily Tugendhat a Löw-Beer

Primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková, hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich a ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc přestřihnou ve středu 5. dubna 2023 ve 14 hodin slavnostně pásku, symbolicky tak znovu propojí zahrady vil Löw-Beer a Tugendhat.
Brno, Jihomoravský kraj

Nové články na Kudy z nudy

Barokní zahrada zámku Nebílovy

Na zámku Nebílovy na Plzeňsku bude po rekonstrukci v roce 2023 otevřena původní barokní zahrada s živými ploty, květinovými záhony, cestičkami a s fontánou.
Nebílovy, Plzeňský kraj

To bude náramný

Operetně – muzikálový koncert.
Plzeň, Plzeňský kraj

Osudný rok 1938

Rok 1938 se řadí mezi osudová data pro dějiny České republiky, a tak nám jej k 85. výročí přiblíží přednáška Martina Vitka ze Státního okresního archivu v Novém Jičíně.
Fulnek, Moravskoslezský kraj

Ondrášek

Mnoho kancionálů má svůj počátek u správců fulneského Sboru, a proto ke Dni matek rozezvučí kapli Jednoty bratrské novojičínský sbor Ondrášek.
Fulnek, Moravskoslezský kraj

Hledání ukryté nadílky

Zvířátka nám na ranči ukryla velikonoční nadílku a vyhlašujeme víkendovou pátračku Na ranči zanechali stopy a potřebujeme pomoc tyto stopy odhalit. Dovedou nás k pokladu. Pátrání jsou zváni malí i velcí dobrodruzi bez rozdílu věku, za odhalení nás čeká odměna.
Hlučín, Moravskoslezský kraj

Velikonoční mše svatá s francouzskou hudbou 19. století

Všechny srdečně zveme na slavnostní velikonoční mši svatou do kostela Narození Panny Marie v Hořicích, která se odehraje v neděli 9. dubna v 9:00 hodin.
Hořice, Královéhradecký kraj

Železniční víkend na Plzenecké železnici

Srdečně zveme na první ročník Železničního víkendu na Plzeňské železnici ve Starém Plzenci. Hlavní program se bude odehrávat 15.-16.4 přímo v areálu Plzenecké železnice. Připravena bude řada lákadel. Doprovodný program se bude konat 15.4. na nádraží Starý Plzenec.
Plzeň, Plzeňský kraj

Výstava uniforem z obou světových válek

Unikátní výstava vojenských uniforem, ze soukromých sbírek.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj