Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Vojenské památky

Vojenské památky celá ČR

Baví vás vojenská historie a technika? Vojenská muzea vám nabídnou expozice věnované opevnění i obraně státu, uvidíte dobový mobiliář, výzbroj a ubikace vojáků. Velmi atraktivní jsou především tanky, obrněné transportéry a další dopravní prostředky, používané od první republiky až po současnost.

Vojenská technika, tanky a letadla, vojenská muzea, bunkry a také nápady pro jejich obdivovatele

Vojenské technické muzeum v Lešanech vás provede historií vojenské techniky. Koho zajímá historie obrany státu a předválečné opevnění, jistě se vypraví do Vojenského muzea Králíky a na prohlídku blízké dělostřelecké tvrze Hůrka. Army park Ořechov u Brna představuje historickou i současnou vojenskou techniku, bonusem je největší český zábavní park ve stylu military. Příznivci letecké techniky jistě zamíří do Leteckého muzea Kbely anebo do  Air parku ve Zruči u Plzně.

Zobrazit celý popis
Za vojenskými památkami Králické pevnostní oblasti se můžete vydat také v zimě
19. leden 2017 9:00

Za vojenskými památkami Králické pevnostní oblasti se můžete vydat také v zimě

Králíky
Dvě největší vojensko-historická muzea v Králické pevnostní oblasti jsou otevřeny milovníkům vojenské historie i v zimním období. Tvrz Hůrku a Vojenské muzeum Králíky můžte navštívit celoročně a tvrz Bouda je od listopadu do dubna (s ohledem na sněhové podmínky) otevřena na objednání.