Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Podzemí

Podzemí celá ČR

Na několika místech naší země se můžete vydat do spletitých labyrintů podzemních chodeb. Procházky štolami, sklepy a tunely skrytými před lidskými zraky i slunečními paprsky voní tajemstvím a dobrodružstvím. Budete příjemně napjatí a navíc vám vůbec nebude vadit, když venku na zemi třeba zaprší.

Podzemí nejen pro dobrodruhy, tajemno a strašidla, labyrinty podzemních chodeb, tunelů, štol, krypt a sklepů

Největší systém podzemních chodeb v České republice, poskládaný až ve čtyřech patrech nad sebou, skrývá znojemské podzemí. Až 18 metrů hluboko se dostanete v jihlavském podzemí s unikátní fosforeskující chodbou. Rádi se bojíte? Poznejte strašidelné podzemí v Táboře obývané podivnými stvořeními! V plzeňském podzemí vás překvapí utajený život pod městem, z pohádky S čerty nejsou žerty si možná budete pamatovat Pekelné doly.  Zajímavý výlet do hlubin nabízí i českokrumlovský grafitový důl.

Zobrazit celý popis
Do hornického muzea v Harrachově můžete přijít i v zimě
21. únor 2017 10:00

Do hornického muzea v Harrachově můžete přijít i v zimě

Harrachov
Pokud vás nakrátko omrzelo lyžování či jiné zimní radovánky při pobytu v Harrachově, podívejte se do podzemí. Zdejší muzeum hornictví je až do 15. března 2017 otevřeno v zimním provozu každé úterý a středu, prohlídky se konají v 11:00, 12:30, 14:00 a 15:30 hodin.