Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Církevní památky

Církevní památky celá ČR

Církevní památky vydávají jedinečné svědectví o našem duchovním i kulturním bohatství. Existují po staletí, přesto jde o živá místa, která nás přitahují oslnivou architekturou i duchovním odkazem.

Navštivte unikátní kostely a katedrály, klášterní areály, poutní místa, chrámy, kapličky i klidná místa k rozjímání

Za příběhy o zázracích se vydejte na poutní místa, třeba na Svatou Horu u Příbrami nebo na Svatý Kopeček u Olomouce. Historie poutního místa Velehrad sahá až do 9. století, kdy a Moravu přišli Cyril a Metoděj. Mezi místa, která by měl navštívit každý Čech, patří hora Říp, památné místo naší historie, a katedrála sv. Víta na Pražském hradě. Katedrála coby místo odpočinku českých patronů byla zapsána mezi památky UNESCO, podobně jako gotický chrám sv. Barbory v Kutné Hoře.

Zobrazit celý popis
Chystá se již 12. Den otevřených věží v Praze
28. březen 2017 11:21

Chystá se již 12. Den otevřených věží v Praze

Praha 2
Již 12. Pražské věže, velká dobrodružná hra, budou v neděli 2. 4. 2017. Těšte se na spoustu věží kde jste s oblíbenou hrou ještě nebyli: v Troji navštívíme zámek s parkem - bludištěm, v Troji také Botanickou zahradu s rozhlednou, vinici sv. Kláry v Troji, baziliku v Břevnovkém klášteru, kamennou rozhlednu v Košířích a samozřejmě si vyšplháte na věž Novoměstské radnice, k tomu pár dalších nejmenovaných věží, nemusíte vědět všechno. Malé občerstvení pro každého soutěžícího poskytne pivnice U Fleků. Samozřejmě v archivech najdeme nějakou pěkně starou mapu podle které půjdete.