Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Zážitková gastronomie

Zážitková gastronomie celá ČR

Hostina pro všechny smysly, která potěší chutí, vůní, barvami i strukturou a kdy se obyčejné jídlo změní v umění – to je pravá zážitková gastronomie. Pověstnou třešničkou na dortu pak bývá překvapení; někdy exkluzivní suroviny a speciality, jindy docela obyčejná tma. Vrhněte se do víru požitků!

Máte v plánu romantickou večeři pro dva, založenou na propracovaném menu, které bude skutečným zážitkem?

Zatímco v restauraci Pod křídlem noci si ověříte, zda se dokážete najíst v naprosté tmě, v restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise propadnete kouzlu zvanému Slow Food. Z jiné perspektivy uvidíte své oblíbené laskominy přímo u výrobců, třeba v loštickém Muzeu olomouckých tvarůžků nebo v perlivém světě šumivých vín Bohemia Sekt. Chcete-li uplatnit zážitkovou gastronomii doma, ve vlastní kuchyni, pomohou vám mistři svého oboru, třeba na kurzech vaření Ola Kala nebo škola vaření Chefparade.

Zobrazit celý popis
Tři pražské restaurace obhájily michelinskou hvězdu
7. březen 2017 20:30

Tři pražské restaurace obhájily michelinskou hvězdu

Praha
Prestižní kulinářskou cenu – hvězdu v průvodci Michelin – letos mezi nejlepšími evropskými podniky obhájily tři pražské restaurace, a to La Degustation Bohême Bourgeoise, Alcron a Field. Ocenění Bib Gourmand, které Michelin uděluje restauracím, které nabízejí "výjimečné jídlo za rozumnou cenu", nově získala Eska. V Praze jej opakovaně mají ještě podniky Maso a Kobliha, Aureole, Divinis, Na Kopci, Sansho a SaSaZu.