Pivo a pivovary celá ČR

K tradiční české kuchyni tradičně patří dobré pivo s hustou, bohatou pěnou a výraznou zlatožlutou barvou. Nelákáme vás však jen na ochutnávky běžných piv a pivních speciálů, ale i na gastronomické pivní pochoutky do stylových pivovarských restaurací, na prohlídky pivovarů a do pivovarských muzeí.

Toužíte ochutnat nový druh piva? Láká vás exkurze v některém z mnoha českých pivovarů? Děláte si zálusk na pivní akce? Zajímá vás historie piva? Chcete si odpočinout v pivních lázních? Pro všechny máme tipů dost!

Žatec proslavilo pěstování chmele – a tak právě tady najdete Chrám Chmele a Piva, komplex s řadou zajímavých zábavných zastavení. Povinnou zastávkou všech pivařů je také Pivovarské muzeum v Plzni, skvělé pivo ochutnáte například v Zámeckém pivovaru Chyše anebo v Pivovaru Dalešice, kde Jiří Menzel natáčel film Postřižiny. Na prohlídky spojené s ochutnávkou piva jste zváni do muzea pivovarství a sladovnictví v Černokosteleckém zájezdním pivováru anebo do Pivovaru Klášter u Hradiště nad Jizerou.

Zobrazit celý popis
Oslavte s pěnivým mokem 16. výročí Černokosteleckého pivováru
16. březen 2017 13:00

Oslavte s pěnivým mokem 16. výročí Černokosteleckého pivováru

Kostelec nad Černými lesy
Pivní speciály, masové speciality i pivní čokoládový dort, všechny tyto dobroty můžete v sobotu 18. března 2017 ochutnat v pivováru v Kostelci nad Černými lesy. Na 16. výročí černokosteleckého pivováru a během Dne otevřených dveří můžete proniknout do všech tajů pivovarnictví. Na čepu bude světlý ležák Vycpaná vydra, tmavý speciál Černá svině a výroční speciál bock 16°. Jinak vás čekají samozřejmě gastronomické hody, prohlídky pivovaru zdarma a množství nových sběratelských předmětů.
Minipivovar v Kozlovicích

Minipivovar v Kozlovicích

Kozlovice, Severní Morava a Slezsko
Pivovarské muzeum a pivovar Ostravar

Pivovarské muzeum a pivovar Ostravar

Ostrava, Severní Morava a Slezsko
Švejk restaurant u Zimů

Švejk restaurant u Zimů

Benešov, Střední Čechy