Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Kultura
Muzeum je v historickém centru města ve třech spojených gotických domech s renesanční fasádou. Expozice je zčásti věnována čokoládě a jejímu zpracování, zčásti marcipánu.

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře vám v prostorách třech historických domů, na ploše přes 1000 m2, představuje a mapuje historii čokolády, její pěstování, dovoz do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek.

Expozice se věnuje i historii obalů a reklamních plakátů, k vidění jsou i porcelánové či cínové soupravy, ze kterých se čokoláda pila v 19.stol., šlechtický salon či model pěstování kakaa v pralese.

Druhá část muzea je pak věnována marcipánu a možnostem jeho zpracování. Uvidíte marcipánový model náměstí a dalších táborských dominant, marcipánové modely pohádek, šatičky pro panenky..... K dispozici pro všechny hravé ruce je stálá dílna, kde sami můžete odlévat čokoládové figurky, či pracovat s marcipánem.

do dubna 2016 jsou v muzeu vystaveny čokoládové a marcipánové modely historických a filmových dopravních prostředků. Uvidíte tak například vůz agenta Jamese Bonda, auto, ve kterém jezdil Fantomas a další. Zajímavým exponátem je postava Mr. Beana s jeho autem Austin Rover Mini v životní velikosti, které jsou vyrobeny z čokolády. Čokoládový Mr. Bean váží 65 kg a auto 300 kg. Vnitřek díla obsahuje korpusy z polystyrenu a montážní pěny. Modely jsou potaženy speciálním lakem a tím pádem jsou odolnější. Autorem je cukrář Jan Kopecký

V kinosále jsou připraveny filmy o čokoládě a odborníky cukráře můžete pozorovat okénkem přímo z čokolatérie, kde proudí čokoláda ve fontáně.

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2017

Ubytování a restaurace v okolí