Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Galerie s čokolaterií - Třeboň v marcipánu

Galerie s čokolaterií - Třeboň v marcipánu

Kultura
Galerii, čokolaterii s prodejnou sladkých suvenýrů a zábavnou dílničku – to vše ukrývá Třeboň v marcipánu, která se nachází přímo v srdci rybníkářského města. Expozici ukazující Třeboň z tradiční i netradiční perspektivy bude možné navštívit denně od 1. května 2017.
Marcipán se do Evropy dostal z Asie a dlouhou dobu se prodával pouze v lékárnách, neboť se jednalo o exkluzivní zboží. Na sultánově dvoře se podával jako sladká tečka na konci hostiny. Současnou marcipánovou velmocí je Německo. Využití našel především jako modelovací hmota pro výrobu ozdob, figurek, květin a dalších dekorací na dorty.

Nová expozice Třeboň v marcipánu ukazuje dějiny města, významné osobnosti a události v poněkud sladké formě. Návštěvníci se samozřejmě podrobně seznámí i s historií marcipánu, s jeho výrobou a budou moci porovnat různé typy a druhy této sladkosti. Rozverné marcipánové scenérie jsou doplněny o texty s povídáním „Jak to bylo doopravdy“ a návštěvníci s tabletem, či chytrým telefonem se mohou těšit na další virtuální zajímavosti.

V čokolaterii se ukrývá prodejní galerie marcipánových figurek a suvenýrů s motivem Třeboně, které pocházejí z Muzea čokolády a marcipánu v Táboře. K dostání je zde i káva, čokoláda, zákusky a dorty. V zimním období zde budou probíhat přednášky a degustace, při kterých se víno, káva a likéry budou snoubit se sladkostmi.
Z Čokolaterie je dál možné vstoupit do dílniček, kde surový marcipán čeká na zpracování.

zimě se návštěvníci mohou těšit na lektorské programy pro děti a dospělé.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2017

Akce v okolí

28.10.
31.12.
Příběh města České Budějovice - výstava

Příběh města České Budějovice - výstava

České Budějovice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí