Bezdružice

Malé město obklopené krásnými lesy leží v poklidné krajině severozápadně od Plzně. Na výlet sem rádi jezdí hosté z blízkých Konstantinových Lázní, kdekdo také zná lanové centrum v Dolních Polžicích. Výlety do přírody si můžete zpestřit návštěvou několika romantických zřícenin.

Co musíte vidět v Bezdružicích

Vedle barokního zámku je nejvýznamnější dominantou městečka kostel Nanebevzetí Panny Marie. Zámek na návrší nad náměstím, kde byly několik let vystavené skleněné plastiky, je pro veřejnost uzavřen, navštívit můžete jen restauraci. Jen zvenčí si prohlédnete také bývalou synagogu a barokní sýpku. V lesích západně od Bezdružic leží židovský hřbitov, založený kolem roku 1760. Nachází se na něm přes sto náhrobků a základy márnice.
 

Lokálka Pňovany–Bezdružice

Pro někoho romantika a tip na výlet, pro jiné každodenní cesta do práce, to je lokálka, která jezdí od hlavní plzeňské trati z Pňovan přes Konstantinovy Lázně do Bezdružic. Jezdí tu pravidelné i nostalgické vlaky, cyklisté mohou v turistické sezoně využívat přípojný cyklovůz. V budově historického drážního skladiště vedle staniční budovy v Bezdružicích sídlí malé Železniční muzeum, věnované historii železniční dopravy na Plzeňsku a samozřejmě i zdejší lokálce.
 

Sport, odpočinek a příroda

K výletům do okolí zve naučná stezka, vinoucí se údolím Úterského a Bezdružického potoka. K objevům lákají zříceniny středověkých hradů Falkenštejn a Švamberk. Každý den od dubna do října bývá otevřené lanové centrum v Dolních Polžicích, u rybníka Zaječí objevíte rekreační a odpočinkový areál s venkovním plaveckým bazénem a řadou sportovišť. Lákavým cílem je také Dvůr Krasíkov s penzionem, sýrárnou a mýdlárnou, můžete si také zajezdit na koni nebo se projet bryčkou.
 
Zobrazit celý popis

Aktuality z města

Bezdružické parní léto pokračuje tento víkend dalšími jízdami parních vlaků
2. srpen 2016 10:59

Bezdružické parní léto pokračuje tento víkend dalšími jízdami parních vlaků

Bezdružice
Na romantické trati západních Čech z Pňovan do Bezdružic, se o víkendu 6. a 7. srpna opět koná akce Bezdružické parní léto. Ve stanici obratu je připraven pro cestující kulturní program pro vaše zabavení, než lokomotiva přejede na druhý konec vlaku. Letos bude na akci hrát opět oblíbená taneční skupina Althea a Švejk Band Milana Benedikta Karpíška. A příští týden, v sobotu 13. srpna, se připravuje Den otevřených dveří na zámku Bezdružice.
Lanové centrum Dolní Polžice

Lanové centrum Dolní Polžice

Bezdružice, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace

Zámek Bezdružice

Zámek Bezdružice

Bezdružice, Plzeňsko a Český les
Pizzeria Café Kryštof Harant Dolní Polžice

Pizzeria Café Kryštof Harant Dolní Polžice

Bezdružice, Plzeňsko a Český les

Pojeďte na výlet

Procházka po Plzni

Procházka po Plzni

Plzeňsko a Český les    Cesty poznání