Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Výletní plavby a jízdy

Výletní plavby a jízdy celá ČR

Výlety, při nichž je cílem opět cestování; co byste řekli romantickému výletu vlakem, taženém parní lokomotivou? Zvolíte požitkářskou plavbu na palubě vyhlídkové lodě na některé z řek a přehrad, anebo dáte přednost lehce dobrodružné plavbě na vorech? Nebo se raději vydáte lanovkou na vrcholky hor?

Vyhlídkové plavby na lodích i vorech, zážitkové plavby parníky, nostalgické, romantické i speciální vlaky...

Plavební trasy kolem voňavých luk, lesů, skal a dokonce kolem unikátního ostrovního hradu čekají na ty, kdo se vypraví na Dalešickou přehradu. Lodě vás svezou také po hladině vodní nádrže Slezská Harta a po Vltavě z Českých Budějovic k zámku Hluboká anebo z centra Prahy do zoo, do Mělníka nebo na Slapy. Na vorech můžete proplouvat čarokrásným historickým centrem Českého Krumlova, vláčkem se projedete Polabím po úzkorozchodné Kolínské řepařské drážce, po níž před lety cestovaly vagony s řepou.

Zobrazit celý popis
Dopřejte si romantickou plavbu po Dalešické přehradě
3. březen 2017 14:31

Dopřejte si romantickou plavbu po Dalešické přehradě

Dalešice
Zimní plavby v současné době sice moc zimně navypadají, ale přesto nebo právě proto je na hladině Dalešické přehrady i na březích co obdivovat. Přijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě Horácko, která vyplouvá vždy v neděli z přístaviště v Kramolíně. Zimní vyhlídková plavba vyplouvá každou březnovou neděli ve 13.00 hod. Už 5.3. budou na palubě opět "lední medvědi" - ti co s nimi půjdou do vody plují zdarma a 12.3. se uskuteční plavba k MDŽ.