Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Skalní města

Skalní města celá ČR

Mohutné pískovcové věže, stěny a skalní bloky, osaměle stojící i vytvářející skupiny s úzkými uličkami, průrvami a stezkami – tak známe skalní města. Zříceniny starých hradů, skalní vyhlídky a naučné stezky v nich jsou oblíbeným cílem všech milovníků přírody, horolezců, romantiků i rodin s dětmi.

Prozkoumejte svět mohutných pískovcových věží, skalních útvarů a nejkrásnější skalní města České republiky

Vydejte se na skalní pevnost v Českém ráji s pozoruhodným jménem Drábské světničky a fantastickými výhledy do okolí! Jen kousek odtud leží další dvě známá skalní města, Hruboskalské a Prachovské skály. Rájem horolezců i turistů jsou Tiské stěny, jedna z nejstarších výletních oblastí Labských pískovců. Samozřejmě nesmíte zapomenout na slavné skalní město Adršpach – a když už budete na Kladském pomezí, propátrejte také méně známé, ale půvabné skalní město na stolové hoře Ostaš u Police nad Metují.

Zobrazit celý popis
Soutěsky ve Hřensku jsou v provozu už jen do konce října
25. říjen 2016 9:49

Soutěsky ve Hřensku jsou v provozu už jen do konce října

Hřensko
Hřensko je výchozím místem pro výlety na Pravčickou bránu, největší přírodní skalní most na našem kontinentu a do soutěsek řeky Kamenice, kde je možné absolvovat projížďku na lodičkách s výkladem převozníka. Jedna z hlavních atrakcí Českého Švýcarska začíná v severní části obce Srbská Kamenice a končí v Hřensku, kde se říčka Kamenice vlévá do Labe. Ve směru od Hřenska proti proudu Kamenice se nachází dvě nejnavštěvovanější soutěsky Tichá a Divoká s plavbou na lodičkách, na které navazují soutěska Ve Strži a Srbskokamenická. Sezona letos končí už 31. října!
Skalky skřítků u Karlových Varů

Skalky skřítků u Karlových Varů

Hradiště, Západočeské lázně
Krajinou Letopisů Narnie v Tisé

Krajinou Letopisů Narnie v Tisé

Tisá, Severozápadní Čechy
Český ráj s vyhlídkovým letem

Český ráj s vyhlídkovým letem

Kacanovy, Český ráj