Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Rozhledny a vyhlídky

Rozhledny a vyhlídky celá ČR

Rozhledny a vyhlídková místa jsou skvělým cílem pro výlety: za námahu vás vždy odmění výhledem do okolí. Pohledy se rozletí do dálek, objevíte nové perspektivy a krajina z nadhledu vám možná vydá další netušená tajemství. Takže vzhůru do věží a na skalní plošiny či horské hřebeny!

Pohleďte na svět z ptačí perspektivy z rozhledny či unikátní přírodní vyhlídky

Která česká, moravská či slezská rozhledna je nejslavnější? Spoustu hlasů by jistě získaly Petřínská rozhledna, Ještěd či rozhledna Praděd, kde je horní plošina vysílače nejvyšším (byť umělým) bodem v České republice. Z rozhledny na Poledníku se otvírá jeden z nejhezčích výhledů na Šumavu, rozhledna na Blaníku zase stojí na památném a velmi tajuplném místě. K nejslavnějším rozhlednám posledních let ovšem patří Bára u Chrudimi – znáte historku, jak ji krátce po dokončení vítr rozmetal na cucky?
Zobrazit celý popis
Masarykova věž samostatnosti by se po 80 letech mohla dočkat dostavby
14. březen 2017 13:00

Masarykova věž samostatnosti by se po 80 letech mohla dočkat dostavby

Hořice
Masarykova věž samostatnosti na hřebeni nad městečkem Hořice vytváří zdaleka viditelnou dominantu. Představuje velkorysý památník obětem světových válek i zdařilou rozhlednu. Základní kámen byl položen 10. července 1926, avšak ve 30. letech stavbu utnul začátek druhé světové války, za socializmu z dostavby také sešlo. V dnešní době dokončení původního záměru již nic nebrání a tak by pětadvacet metrů vysoká rozhledna architekta Františka Blažka měla povyrůst o dalších 15 metrů.
Výhledy na Krnov

Výhledy na Krnov

Krnov, Severní Morava a Slezsko
Památník bitvy u Chlumu

Památník bitvy u Chlumu

Všestary, Královéhradecko