Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Řeky a jezera

Řeky a jezera celá ČR

Řeka volá, ale nemáte loď? Nevadí, právě pro vás existují půjčovny vodáckého vybavení. Vyberete si obří raft pro partu přátel, lehoučkou umělohmotnou kanoe pro dva, kajak, hausbót nebo plavbu vyhlídkovou lodí? Můžete se ale také vydat kolem jezer a rybníků nebo po naučných stezkách nad slatěmi.

Zažijte vodácké dobrodružství na českých řekách

Zatímco příjemnou plavbu pěknou krajinou, zpestřenou řadou zajímavostí v okolí, nabízí například řeka Ohře nebo česká vodácká klasika Vltava, vodáckou výzvou, kde pořádně prověříte svou fyzickou kondici, je řeka Ploučnice. S dětmi se vydejte třeba na šumavskou Tříjezerní slať nebo k Prášilskému jezeru, které leží pod horou Poledník. Oblíbeným místem pro letní rodinnou dovolenou je jezero Milada, třetí největší jezero v Česku, které vzniklo rekultivací průmyslové krajiny poblíž Ústí nad Labem.

Zobrazit celý popis
Povodí Moravy vysadilo do Dyje pět set jeseterů malých
2. listopad 2016 9:00

Povodí Moravy vysadilo do Dyje pět set jeseterů malých

Znojmo
Povodí Moravy vypustilo v minulých týdnech do řeky Dyje pět set jeseterů malých. Výsledkem má být obnovení populace jesetera v Dunaji a jeho přítocích, která se dokáže sama reprodukovat. Vysazování těchto krásných ryb do Dyje a posléze i Moravy bude probíhat od konce letošního roku až do roku 2021. Cílem tohoto projektu je vrátit jesetery malé do Dunaje a jeho přítoků. Projekt realizuje Univerzita přírodních zdrojů a věd ve Vídni.
Průrva Ploučnice

Průrva Ploučnice

Stráž pod Ralskem, Českolipsko a Jizerské hory
Staré Splavy u Máchova jezera

Staré Splavy u Máchova jezera

Doksy, Českolipsko a Jizerské hory
Stříbrné jezírko u Fulneku

Stříbrné jezírko u Fulneku

Fulnek, Severní Morava a Slezsko