Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Naučné stezky a trasy

Naučné stezky a trasy celá ČR

Informační panely, často doplněné kvízy a úkoly pro děti, prolézačky a další lákadla – to všechno zpravidla nabízejí naučné stezky. Jejich seznam se každý rok rozrůstá, podél cest přibývají i nová posezení, altány a přístřešky, kde se můžete schovat před deštěm. Kterou si vyberete pro další výlet?

Naučné stezky a nové poznávací trasy jsou hitem tuzemské turistické sezóny

Například naučná stezka Šebeň vás dovede k místu, kde najdete nejvíce mravenišť v Česku, další stezka se klikatí romantickým skalnatým údolím řeky Vltavy, úsekem bývalých Svatojánských proudů, a jiná zase obtáčí beskydský prales Mionší. K výletům do Krkonoš patří výstup k prameni řeky Labe, další naučné stezky vás provedou orchidejovými loukami Bílých Karpat. Krásná, ale náročná je naučná stezka kolem vodopádů Bílé Opavy s řadou lávek a žebříků, která vás dovede až pod vrcholek Pradědu.

Zobrazit celý popis
10 tipů na zajímavé naučné stezky
23. srpen 2016 10:00

10 tipů na zajímavé naučné stezky

Víte, jak se v minulosti vyrábělo máslo a kde se bere med? Zajímá vás jak se po řece Vydře plavilo dřevo a jak se stavěl Blatenský vodní příkop? Nikdy jste o těchto věcech nepřemýšleli, ale rádi chodíte do přírody? Inspirujte se následujícími deseti tipy a projděte si některé z českých naučných stezek!
Průrva Ploučnice

Průrva Ploučnice

Stráž pod Ralskem, Českolipsko a Jizerské hory
Lanová dráha Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou

Lanová dráha Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou, Krkonoše a Podkrkonoší
Starobylé domy na náměstí ve Valašském Meziříčí

Starobylé domy na náměstí ve Valašském Meziříčí

Valašské Meziříčí, Východní Morava