Hory celá ČR

Výlety do hor, do světa panenské přírody, strmých skal, horských strží a jezer, nejsou pro lenochy! Na některé vrcholky vás sice vyvezou lanovky a nahoře vás čekají útulné horské hotely a chaty, ale mnohem víc je těch, kam se jinak než po svých zkrátka nedostanete. Ale budete se tam cítit skvěle!

Zdolejte vrcholy našich nejvyšších hor!

Zatímco na naši nejvyšší horu Sněžku vás pohodlně vyveze lanovka, jinak tomu je s Lysou horou, královnou Moravskoslezských Beskyd – tam se dá vyjít jenom pěšky, vyjet na kole anebo v zimě na běžkách. Dobrodružný a fyzicky náročný je výstup na bájnou šumavskou horu Třístoličník i na Milešovku, držící titul největrnější hory v Česku. Pro rodiny s dětmi je pěkným cílem proslulé naleziště drahokamů Kozákov s horskou chatou a rozhlednou anebo vyhlídka z Jizery, druhé nejvyšší hory Jizerských hor.

Zobrazit celý popis
Nejvyšší místa v Česku: kam vyšplhat lze a kam se zřejmě nikdy nepodíváte?
17. březen 2017 17:27

Nejvyšší místa v Česku: kam vyšplhat lze a kam se zřejmě nikdy nepodíváte?

Pec pod Sněžkou
Vzpomínáte na hodiny zeměpisu a víte, jak vysoká je nejvyšší hora České republiky? A víte, jak se jmenují a kolik měří nejvyšší vrcholy jednotlivých pohoří? Kde najdete nejvyšší kostelní věže, nejvyšší radnici a kde skutečně leží nejvyšší bod Česka? S pátráním vám pomůžeme na portálu Kudy z nudy.
Velká Deštná v Orlických horách

Velká Deštná v Orlických horách

Deštné v Orlických horách, Královéhradecko
Rozhledna Děčínský Sněžník

Rozhledna Děčínský Sněžník

Jílové, Severozápadní Čechy