Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Chráněná území a národní parky

Chráněná území a národní parky celá ČR

Chráněné neznamená nepřístupné, naopak! Národní i přírodní parky, chráněné oblasti a další místa se snaží přilákat návštěvníky řadou novinek. Vznikají návštěvnická centra, vyhlídky, rozhledny, značené trasy pro cyklisty i pěší, tematické naučné trasy i rarity. Líbilo by se vám třeba šumavské safari?

Objevujte přírodní bohatství České republiky!

Unikátní safari, kde lze pozorovat volně se pasoucí jeleny, najdete v Nové Peci a v Srní. Letní scenérie prohřátých skalních stěn a nivních luk slibuje Národní park Podyjí, naopak do chladného světa našich nejvyšších hor nahlédnete v Krkonošském národním parku. V Českém ráji na vás čekají skály a skalní města s romantickými vyhlídkami, rozsáhlý komplex neosídlených lesů a skal nabízí České Švýcarsko. V biosférické rezervaci Dolní Morava se zase projdete tajemnými lužními lesy. A kdo chce poznat rostlinu s originálním názvem kandík psí zub, musí se vydat na Medník!

Zobrazit celý popis
Lačnovské louky opět pokrývají květy šafránu!
25. březen 2017 7:18

Lačnovské louky opět pokrývají květy šafránu!

Lačnov
Valašské louky v okolí obce Lačnov na Hornolidečsku pokrývá letos opět fialovo-bílý koberec drobných kvítků vzácného šafránu bělokvětého. Tato přísně chráněná květinka zde každoročně vykvétá v hojném počtu - jedná se o nejbohatší naleziště této exotické rostlinky v České republice. Jedním z důkazů nástupu nejkrásnějšího ročního období jsou šafránem poseté louky v Lačnově a v jeho okolí - např. na Sucháčkových pasekách.