Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Botanické zahrady a parky

Botanické zahrady a parky celá ČR

V botanických zahradách a arboretech, sloužících především výzkumu, šlechtění a pedagogické praxi jsou vítáni všichni, kteří mají rádi přírodu, chtějí se poučit a jsou ochotni dodržovat pravidla. Nabídka by však nebyla úplná bez zajímavých krajinářských celků, zámeckých parků, zahrad a skleníků.

Klasické botanické zahrady a arboreta vás zavedou do světa rostlin

Záplavy exotických dřevin, květin a bylin objevíte všude, ale v každé zahradě či parku mají něco unikátního, za čím stojí se sem vydat. Viděli jste kvetoucí rododendrony Průhonickém parku, vinici sv. Kláry v Botanické zahradě v Praze-Troji nebo japonskou kamennou zahradu Plzni? Do liberecké botanické zahrady se jezdí lidé dívat obří rostlinu viktorii královskou a orchideje, do Bílé Lhoty na jinan dvoulaločný, jeden z nejstarších druhů dřevin na světě, a do zámeckého parku ve Vlašimi na čínský pavilon.

Zobrazit celý popis
Vzneste se na křídlech křehké krásy ve skleníku Fata morgana
31. březen 2017 11:47

Vzneste se na křídlech křehké krásy ve skleníku Fata morgana

Praha 7
Již popatnácté pořádá Botanická zahrada hl. m. Prahy výstavu tropických motýlů. I letos máte možnost obdivovat lehkost a kouzlo těchto zástupců hmyzu. Staňte se svědky jejich zrození a vzdušných tanců. Zároveň vám odhalíme mnohá tajemství z jejich života. Výstava začíná 4. dubna a potrvá až do 8. května. Navštívit ji můžete od 9 do 18 hodin denně kromě pondělků 10. a 24. dubna, kdy bude skleník uzavřen.