UNESCO celá ČR

Česká republika se pyšní nádhernými historickými městy, starobylými hrady, vznešenými zámky a zachovalou přírodou. Mnohé kulturní a přírodní památky jsou natolik výjimečné, že by měly být zachovány dalším generacím; dvanáct z nich bylo dokonce zapsáno na prestižní seznam světového dědictví UNESCO.

Poznejte památky zapsané do seznamu světového dědictví UNESCO v České republice

Hrad a zámek Český Krumlov nabízí prohlídky interiérů i zahrady s otáčivým hledištěm. Renesanční krásu šlechtické rezidence naplno vstřebáte na zámku v Litomyšli, rokokovými interiéry vás nadchne Arcibiskupský zámek Kroměříž. Nejkrásnější českou náves vystavěnou v čistém selském baroku naleznete v Holašovicích. Genialitu J. B. Santiniho můžete obdivovat v kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře a do 20. století vstoupíte ve skvělé společnosti architekta Vily Tugendhat L. Miese van der Rohe.

Zobrazit celý popis
Krajská města: 3x7 důvodů, proč navštívit Olomouc
26. březen 2017 16:01

Krajská města: 3x7 důvodů, proč navštívit Olomouc

Olomouc
Zahrádkáři i milovníci tvarůžků, typické hanácké speciality, to mají jednoduché. K návštěvě Olomouce nepotřebují žádný speciální důvod, alespoň v dubnu, kdy se odehrává jarní etapa výstavy Flora Olomouc i Tvarůžkový festival. Proč byste se sem měli vypravit i vy?
Kostnice Kutná Hora - Sedlec

Kostnice Kutná Hora - Sedlec

Kutná Hora, Střední Čechy
Prohlídky města Litomyšl s průvodcem

Prohlídky města Litomyšl s průvodcem

Litomyšl, Východní Čechy
Cyklostezky Strážnicka

Cyklostezky Strážnicka

Strážnice, Jižní Morava