Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Technické památky

Technické památky celá ČR

Zajímá vás, jak se staví mosty a přehrady nebo jak fungují elektrárny, mlýny či vysoké pece? Zájemci o historické i současné technické památky budou překvapeni, kolik pokladů se na našem území skrývá. Možná si dokonce splníte dávný sen z dětství a sfáráte v těžní kleci do důlní jámy!

Oživlý svět technických památek, místa kam se můžete vydat na výlet s dětmi nebo jen tak pro zábavu

V Ostravě najdete řadu unikátních industriálních památek, například Důl Hlubina nebo největší hornické muzeum v České republice, Landek park. Jestli vás to táhne k vodě, potěší vás výlet na Dlouhé Stráně ke třetí největší přečerpávací vodní elektrárně na světě. O historii čištění vody vědí všechno v pražské čistírně odpadních vod v Bubenči, zatímco ve skanzenu Solvayovy lomy zjistíte, jak se těžil a dopravoval vápenec. Zcela současná je nejvyšší pražská stavba televizní věže Tower Park Praha.

Zobrazit celý popis
Známé mosty slaví narozeniny – přijeďte na Jarní slavnost do Písku!
27. březen 2017 15:00

Známé mosty slaví narozeniny – přijeďte na Jarní slavnost do Písku!

Písek
Nejenom lidé a zvířata, ale také mosty slaví narozeniny. Jedním z nich letos je Karlův most, nejstarší v Praze a druhý nejstarší dochovaný most v Česku, založený před 660 lety. Za zmínku stojí i jeho starší kolega v jihočeském Písku, kam můžete v sobotu 1. dubna přijet na Jarní slavnost.