Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Lidová architektura a skanzeny

Lidová architektura a skanzeny celá ČR

Malebné chaloupky, stodoly, škola a kostelík. V kovárně právě dokovali mříž pro zdejšího mlynáře a ten naplnil moukou pytel pro pana řídícího, který si zdřímnul při hlídání Pepíka lelkujícího po škole v oslovské lavici. Skanzeny s lidovou architekturou nám uchovaly kulisy časů dávno minulých.

Skanzeny, historická centra, památky a muzea, místa, kde ožívá naše historie

Dřívější venkovský život ve středním Polabí poznáte ve Skanzenu lidové architektury v Přerově nad Labem, zatímco skanzen ve Strážnici vám představí vesnice na jihovýchodě Moravy. Zvídavé cestovatele nadchne Zvědavá ulička v Jilemnici, soubor lidové architektury Krkonoš. Dobová řemesla si prohlédnete v Podorlickém skanzenu Krňovice, ve skanzenu Zubrnice uvidíte, jak se žilo na velké hospodářské usedlosti. Na Pustevnách v útulnách Libušín a Maměnka můžete v Jurkovičových stavbách dokonce přespat!

Zobrazit celý popis
Na obnově Libušína se již intenzivně pracuje
7. březen 2017 9:29

Na obnově Libušína se již intenzivně pracuje

Prostřední Bečva
Tři roky od požáru Národní kulturní památky Libušín skončila veřejná sbírka na její obnovu. Na transparentním účtu byla celkem shromážděna částka 9 956 128,82. K tomu Nadační fond ČR na DMS vybral částku 931 108,36. Celková částka činí 10,9 mil. Kč. . V areálu firmy Teslice CZ v Bystřičce aktuálně řemeslníci připravuji trámy na obnovu Libušína. Tesání se provádí tradičním ručním způsobem, pomocí seker. Použito je kvalitní dřevo ze zimní těžby. Po opracování trámů bude započato s roubením v hale.