Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Hrady a zříceniny

Hrady a zříceniny celá ČR

Chcete znát příběhy starých časů? Mohutné hradby, které střežívaly sídla panovníků, dnes vydávají svá tajemství a otevírají brány všem návštěvníkům. Hrady a zříceniny jsou opředené pověstmi, skrývají poklady v tajemných chodbách, a když budete mít štěstí, zahlédnete i některá ze slavných strašidel!

Objevujte hrady, zámky, tvrze a spoustu dalších zajímavých míst v ČR

K nejstarším královským hradům u nás patří Křivoklát, lovecké sídlo českých králů i vyhlášené vězení. Vchod do pekla prý ukrývá hrad Houska, střeží jej však nepřístupný mnich bez obličeje, za tajemnem se můžete vypravit i na hrad Trosky. Pohádkově naladěni se vydejte tam, kde se mnohé pohádky natáčely, třeba za princeznou Jasněnkou na Bouzov nebo za Popelkou a její macechou na vodní hrad Švihov. Na mnoha doprovodných akcích se pobavíte na hradě Hukvaldy, nejrozsáhlejší moravské zřícenině.

Zobrazit celý popis
Hrad Kunětická hora zahajuje sezonu již poslední březnový víkend
21. březen 2017 16:36

Hrad Kunětická hora zahajuje sezonu již poslední březnový víkend

Pardubice
Na hradech a zámcích ve správě Národního památkového ústavu vrcholí přípravy na sezonu 2017. Hrad Kunětická hora se po zimní přestávce znovu otevře pro veřejnost ve dnech 25. a 26. března 2017, vždy od 10 do 16 hodin. Z této největší dominanty Pardubicka lze zahlédnout hřebeny Krkonoš, Orlických hor i Železné hory.