Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Pěší turistika a nordic walking

Pěší turistika a nordic walking celá ČR

Jsou místa, kam se jinak než pěšky zkrátka nedostanete – a my víme o těch nejkrásnějších. Protáhneme vás přes lesy a po liniích československého předválečného opevnění, ukážeme vám nádherné přírodní rezervace, kaňony dravých říček i skalní vyhlídky. Objevte s námi půvab obyčejných procházek!

Pěší turistika je nejodpočinkovější a nejkrásnější činností v přírodě a chce-li někdo skutečně poznat krajinu, musí ji projít pěšky

Nejkrásnější šumavská procházka vede kolem řeky Vydry; smí se sem pěšky, s kočárkem i na invalidním vozíku, ale nehrozí vám střet s cyklisty. Podobná pravidla platí také pro naučnou stezku k Velkému mechovému jezírku na Rejvízu. Zváni jste i na cestu kolem vojenských pevností v okolí Dolní Moravy anebo do malebné obce jménem Svatý Jan pod Skalou. Odtud to máte jen kousek na Křivoklátsko, do kraje spisovatele Oty Pavla – a náročné dálkošlapy potěší 58 km dlouhá stezka Jiřího Gutha-Jarkovského.

Zobrazit celý popis
Klub českých turistů chystá oslavy: slavte s nimi a jděte se projít jarní přírodou
21. březen 2017 14:50

Klub českých turistů chystá oslavy: slavte s nimi a jděte se projít jarní přírodou

Praha 1
Máte program na první jarní víkend? Členové a příznivci Klubu českých turistů ano: na letošní rok nachystali speciální turistický seriál s rovnou stovkou výletů. Ten první se koná v sobotu 25. března v Praze a zúčastnit se může opravdu každý!