Jezdectví celá ČR

Ať už vás ke koním láká dobrodružná představa kovbojů nebo romantické sny o kočárech se čtyřspřežím, u nás jistě najdete něco podle svého gusta. V jízdních školách se naučíte vše potřebné, svezete se na koních i dostavníkem, navštívíte slavné hřebčíny a poznáte život na venkovských farmách.

Tipy pro milovníky koní, kde absolvovat výuku i vyjížďky na koních i prázdninové pobyty přímo pod stanem

V Kladrubech nad Labem můžete navštívit nejstarší hřebčín na světě, kde se už přes pět set let chovají starokladrubští koně, spaciálně určení pro ceremoniály panovnických dvorů. Dokonce se na nich můžete také projet, a to v hřebčíně Favory na barokním statku Benice. Od zámku a královských koní se vypravte do divočiny, mezi kovboje a indiány do Westernového městečka Šiklův mlýn, kde se žije i jezdí jako na Divokém Západě. A pokud vás láká dovolená v sedle, prožijte ji na koňské farmě u Litoměřic.

Zobrazit celý popis
Prvním letošním hříbětem ve Slatiňanech je Starokladrubský vraník
11. únor 2017 9:00

Prvním letošním hříbětem ve Slatiňanech je Starokladrubský vraník

Slatiňany
V pondělí se v Národním hřebčíně Slatiňany narodilo první hříbě letošního roku. Hřebeček přišel na svět ve večerních hodinách. Matkou je sedmiletá klisna 510 Bebita, která má teprve svého druhého potomka. Otec Siglavi Pakra Montilla je dlouholetým reprezentantem Národního hřebčína ve čtyřspřeží a dvojnásobný účastník mistrovství světa.