Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Vinařská turistika

Vinařská turistika celá ČR

Toulky za vínem vás zavedou do malebných sklepních uliček a do vinohradů, do vinařských expozic, starobylých vinných sklepů, vinoték a na nejhezčí místa vinařských oblastí. Součástí takového putování ale samozřejmě musí být degustační programy a ochutnávky skvělých moravských a českých vín!

Vyjet si na kole mezi vinicemi, kochat se krajinou a večer skončit ve sklípku a ochutnat poklady vinařů. Tak vypadá ideální víkend...

Takřka povinnou zastávkou všech milovníků vína je valtický Salon vín České republiky se stovkou nejlepších vín z celého Česka a půvabný areál vinných sklepů Petrov-Plže. Zváni jste také do sklepů a vinařského muzea v Louckém klášteře ve Znojmě a na prohlídku tajemných Templářských sklepů v Čejkovicích. Skvělá vína ochutnáte například v kroměřížských Arcibiskupských zámeckých sklepech anebo při prohlídce Malovaného sklepa v Šatově, skutečného unikátu mezi moravskými vinnými sklepy.

Zobrazit celý popis
Na Jihočeské slavnosti vína musíte do Českých Budějovic
17. březen 2017 9:00

Na Jihočeské slavnosti vína musíte do Českých Budějovic

České Budějovice
Letošní, již 3. ročník Jihočeských slavností vína proběhne už v pátek 17. a v sobotu 18. března 2017 v areálu Výstaviště České Budějovice, v pavilonu Z. Návštěvníky zve k ochutnávce více než stovky druhů vín a k tanci a poslechu, který po celý pátek zajistí cimbálová muzika Primáš a v sobotu ji vystřídá Jožka Šmukař a jeho cimbálová muzika.