Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Restaurace a kavárny

Restaurace a kavárny celá ČR

Moderní kavárny a restaurace rozmanitých stylů najdete takřka všude, ale kam zamířit, když chcete ochutnat něco opravdu dobrého? Anebo poznat legendární podniky, kde se zrodily tradice českého kavárenství? Poradíme vám; a navíc víme o místech „k sežrání“, která zkrátka musíte vidět na vlastní oči!

Kde nejlépe vaří?  Kam chodí gurmáni a gurmeti? Kde jsou zajímavé food festivaly a degustační menu?

Podobně jako Café Slavia patří mezi slavné pražské kavárny i Café Imperial; ochutnejte menu, které obsahuje to nejlepší z tradiční české kuchyně v moderním stylu. K nejkrásnějším secesním podnikům na světě se řadí Francouzská restaurace v Obecním domě a restaurace karlovarského Grandhotelu Pupp. O tom, že oslnivé chutě a vůně nabízí i český venkov, vás přesvědčí originální směs kávy v Café Fara v Klentnici anebo moderní česká a staročeská kuchyně v restauraci U koně v Klokočné. Poradíme, kde vám připraví dobré jídlo, netradiční kuchyni a kde proniknete do tajemství světového gurmánství!

 

Zobrazit celý popis
Malá příručka pro pražské kavárenské povaleče, milovníky kávy i vášnivé turisty
9. březen 2017 8:03

Malá příručka pro pražské kavárenské povaleče, milovníky kávy i vášnivé turisty

Praha
Milujete kavárny, máte své oblíbené podniky a nebráníte se ani novinkám? Máme pro vás pár tipů – a nutno dodat, že tipů osvědčených a tak zajímavých, že je návštěvníkům doporučuje i oficiální turistický portál hlavního města.